×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Pasaules apceļotājs ar savdabīgo velosipēdu sajūsmā par Cēsīm (2)

Foto - no privātā arhīvaFoto - no privātā arhīva

Cēsis ir ļoti skaista pilsēta, un tas, cik laipni tā uzņem savus viesus, ir brīnišķīgi, saka pasaules apceļotājs Rons Makgeritijs.

Makgeritijs ir no Bostonas un apceļo pasauli īpašā, speciāli ražotā guļus stāvokļa velosipēdā, portālu “LA.lv” informēja Cēsu pašvaldībā.

Šobrīd viņam aiz muguras vairāk nekā 120 000 kilometru, kas tiek mēroti sešu līdz astoņu mēnešu turnejās jau kopš 1995.gada.

Ceļotājam pašlaik ir 61 gads, un viņš pats mājo Ženēvā, Šveicē. Tur arī iesaistījies labdarības fondā “Caritas”, kura vārdā viņš darbojas kā “miera vēstnesis”, iegriežoties pilsētās visā pasaulē, tiekoties ar pilsētu galvām un nododot tām vēstījumu, kas aicina izbeigt jebkāda veida diskrimināciju, vardarbību un cilvēku izmantošanu.

“Ģimene mani ne obligāti saprot, taču atbalsta,” atzīst Makgeritijs, taču, vaicāts, kas pārbraucienos ir visgrūtākais, sniedz negaidīti praktisku atbildi “visgrūtāk ir tad, kad līst un ir samirkušas pēdas,” Rons saka smejoties. Viņš piebilst, ka parasti cilvēki, uzdodot šo jautājumu, gaida dramatiskāku atbildi.

Savā mūžā viņš redzējis daudzas valstis un pilsētas, un par Latviju saka, ka šī ir valsts, kas ātri attīstās, jo šķērsojis to arī iepriekš.

“Vēl visus panāksiet,” viņš norāda, akcentējot, ka arī Cēsis ir ļoti skaistas, un piedzīvotā viesmīlība esot pasaules līmenī, tāpēc viņš esot pārliecināts, ka, neskatoties uz mazo iedzīvotāju skaitu, Cēsis spēs piesaistīt investorus, kuri noteikti sakārtošot arī tos graustus, ko gadījies redzēt.

Cēsīs viņš iegriezās, lai tiktos ar novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu un pievienotu viņa vizītkarti un autogrāfu savai kolekcijai.

Šo turneju viņš sācis Šveicē, turpinot to cauri Vācijai, Čehijai, Polijai, Kaļiņingradai, Lietuvai un nu Latvijai.

Tālākais ceļš viņu vedīs uz Igauniju, iespējams, Somiju, un to plānots noslēgt Krievijā, braucot gar Volgas upes krastu vairāk nekā 4000 kilometru garumā līdz Astrahaņai.

Lai turpinātu ceļu, katrā pilsētā Ronam jāatrod sponsori, kas būtu gatavi viņu izmitināt. Cēsīs tie bijuši viesnīca “Kolonna”.

Kā viņš pats saka, ja diena izdodas nomīties 100 kilometrus, sponsoru atrašana parasti grūtības nesagādājot. “Tas laikam ir karmisks atalgojums,” smejas sirmais vīrs, kurš jau kaļ plānus nākotnes tūrei – šoreiz uz Austrāliju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. es šo lasīju pirms mēneša un priecājos, ka cilvēki ir tik forši!!! RIP!

  2. Stūre viena svira ?

Draugiem Facebook Twitter Google+