Mobilā versija
+21.9°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Pasaules atomfiziķi Rīgā

Foto - LETAFoto - LETA

Ieeja Latvijas Universitātes ēkā

Latvijas Universitātē (LU) līdz piektdienai, līdz 17. jūlijam, notiek Eiropas 47. atomsistēmu konference, pulcējot 170 atomfiziķus no 26 valstīm.

Konferences darba kārtībā ir jaunākie virzieni fundamentālajā atomu un molekulu fizikā, auksto atomu un kvantu gāzu izpētē, atomu un jonu fotofizikā, kvantu optikā, augstas izšķirtspējas spektroskopijā un molekulārajā fizikā, astrofizikā, sensoru izpētē, plazmas fizikā un citās zinātnes apakšnozarēs. Tās laikā LU galvenajā ēkā, Raiņa bulvārī 19, var apskatīt arī ekspozīcijas, kuras piedāvā nozares lielākie uzņēmumi un izdevniecības. Eiropas Atomsistēmu konference (EGAS) ir ikgadējs augsta līmeņa zinātnisks pasākums, kuru organizē Eiropas Fizikas biedrības nodaļa – Atomsistēmu grupa. EGAS valdē darbojas arī LU profesors Mārcis Auziņš.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (10)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+