×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

Pasaules baleta zvaigznes tiekas Rīgā


ReklāmfotoReklāmfoto

Jau trešo reizi Latvijas Nacionālajā operā notiks vērienīgs koncerts “Etoile Ballet Gala” – 4. februārī klasiskā un laikmetīgā baleta priekšnesumus sniegs Parīzes, Štutgartes, Londonas, Vīnes, Berlīnes, Prāgas, kā arī citu valstu lielāko baleta teātru zvaigznes.


 

Koncerta programmā visupirms priecēs klasiskā baleta pērles, lielākoties pazīstamā horeogrāfa Mariusa Petipā rokrakstā. Skatītājus priecēs fragmenti no baletiem “Raimonda”, “Žizele”, “Apburtā princese”, bet pirmoreiz Latvijā tiks izpildīts “Pas de deux” no baleta “Oņegins”, kuru iestudējis leģendārais horeogrāfs Džons Kranko.

Tomēr skatītāji varēs izbaudīt arī laikmetīga baleta paraugus, tostarp “Kapričo”, ko iestudējis slavenais horeogrāfs Duglass Lī (Ņujorkas “City Ballet, Norvēģijas Nacionālais balets, Flandrijas Nacionālais balets, Štutgartes balets), kā arī kaislīgo horeogrāfa Džuzepes Pikones iestudēto deju “Carmina Burana”. Kā pārsteigumu koncerta rīkotāji min laikmetīgās horeogrāfijas numurus, ko izpildīs Prāgas Nacionālā baleta vadošais solists Ulvi Azizovs, kuru Rīgā jau esam redzējušie pirmajā no trim starptautisko baleta zvaigžņu koncertiem, un Stīvens Makrejs – Londonas Karaliskā baleta premjers, starptautiskā baleta konkursa “Genée International Ballet Competition” zelta medaļas ieguvējs un balvas “Prix de Lausanne” laureāts.

Redzēsim virkni izcilu dejotāju – Parīzes Lielās operas vieszvaigzni, Štutgartes baleta premjeru Evanu Maki, Štutgartes baleta primabalerīnu Miriamu Simonu, arī Robertu Markesu, kura ir Londonas Karaliskā baleta primabalerīna, “American Ballet Theatre” viesmāksliniece, kā arī Maskavas Starptautiskā baleta konkursa sudraba medaļas un Riodežaneiro “Dance Awards” titula “Gada labākā dejotāja” laureāte.

Zvaigžņotajam sastāvam pievienosies starptautiska baleta zvaigzne itāļu dejotājs Džuzepe Pikone, kurš dejojis gan Maskavas Lielajā teātrī, gan Londonas Karaliskajā baletā, ir arī Bostonas baleta un Vīnes Valsts operas viesmākslinieks, bet nesen pēc pasaulslavenā dziedoņa Andrea Bočelli aicinājuma dejojis arī viņa koncertā. Redzēsim arī Vīnes Valsts baleta primabalerīnu Ludmilu Konovalovu, Berlīnes Valsts baleta primabalerīnu Šoko Nakamuru, kā arī Denisu Čerevičko – Vīnes Valsts baleta premjeru un prestižā Varnas Starptautiskā baleta konkursa zelta medaļas laureātu, turklāt 2011. gadā Čerevičko bija nominēts “Benois de la Danse” balvai, kas ir viena no pasaulē prestižākajām starptautiskajām prēmijām baleta mākslā.

Galā koncerta dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Olga Azizova sola – koncerts dāvās neaizmirstamus iespaidus un īstus svētkus visiem baleta cienītājiem.

 

VARBŪT NODER

“Etoile Ballet Gala” koncerts – 4. II 19.00

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: Ls 10 – 50

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+