Kultūra
Kultūrpolitika

Pasaules brīvo latviešu apvienības Kultūras fonds aicina pieteikties projektu atbalstam0

Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) Kultūras fonds aicina pieteikties projektu atbalstam 2018.gadā, liecina PBLA publicētā informācija.

Kā norāda apvienībā, aizvadītajos desmit gados Kultūras fonds ir atbalstījis 134 projektus. Pērn tika pieteikti 34 projekti no deviņām valstīm, tajā skaitā nozīmīgs procents pieteikumu no Latvijas. Kopumā ar 16 000 ASV dolāru jeb teju 13 000 eiro atbalstīti 15 projekti, tajā skaitā Jauno mūziķu meistarkursi Siguldā, deju nometne Kanādā, Starptautiskās teātra dienas “Laipa 2017” Bergenā, Pasaules latviešu mākslas centra Cēsīs Latvijas simtgades izstāde, Zviedrijas mākslinieku izstāde “Saknes no Latvijas” un citi.

“Mani vienmēr ir iepriecinājusi atbalstīto projektu daudzveidība. Esam pēdējos gados atbalstījuši gan lielus projektus: Dziesmu un deju svētkus ASV, žurnālu “Jaunā Gaita”, bērnu operas “Lakstīgala” iestudējumu, gan mazākus. Mazākais droši vien bija vecāku teātris bērnu skoliņā Islandē, – bet projekts uzrunāja vērtētājus. Bez izņēmuma, projekti ir bijuši vērtīgi un norāda, cik čakli un spējīgi mēs esam visās pasaules malās,” uzsvēra fonda valdes priekšsēdis Juris Ķeniņš.

PBLA Kultūras fondu vada priekšsēdis un valde, kas sastāv no centrālo organizāciju Kultūras nozares vadītājiem un Kultūras fondu priekšsēžiem tajās valstīs, kurās tādi ir. Fonda padomnieki ir 11 nozaru vadītāji 11 laukos: humanitārās un sociālās zinātnes, tehniskās un dabas zinātnes, prese, mūzika, teātris, tēlotājmāksla, daiļamatniecība un lietiskā māksla, tautas un mākslas deja, kā arī pedagoģija. 2016.gadā izveidoja arī filmu nozari.

Kultūras fonds ar PBLA valdes lēmumu tika dibināts 1972.gada 16.novembrī kā autonoms PBLA rīks līdzekļu sagādei un sadalīšanai. Fonda uzdevums ir atbalstīt latviešu kultūras saglabāšanu un jaunradi, kā arī veicināt nacionālo pastāvēšanu, pabalstot skolas un latvisko audzināšanu.

Termiņš 2018.gada piešķīrumiem ir 1.marts.

LA.lv