×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. decembris, 2017
Drukāt

Pasaules brīvo latviešu apvienību turpmāk vadīs Kristīne Saulīte (9)

Foto no personīgā arhīvaFoto no personīgā arhīva

PBLA vadītāja Kristīne Saulīte

“Jūtos lepna, ka esmu latviete,” saka Kristīne Saulīte, kuru Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valde ir izraudzījusi par priekšsēdi nākamajiem diviem gadiem.

Kristīne Saulīte jaunos pienākumus sāks pildīt no 1. janvāra, pārņemot amata pilnvaras no pašreizējā vadītāja Jāņa Kukaiņa. Līdz šim par organizācijas vadītājiem tika izraudzīti trimdas latvieši un viņu pēcteči, taču Kristīne pieder pie jaunās diasporas, jo izaugusi Latvijā. Viņa saka: “Esmu dzimusi Latvijas laukos, Lestenē, kur pavadīju visskaistāko bērnību, kādu vispār var iedomāties! Esmu ļoti pateicīga saviem vecākiem par lielu un bagātīgu dāvanu, kas man tika ielikta šūpulī – lepnumu, ka esmu latviete, taisnīguma un atbildības izjūtu un darba tikumu. Kad citi bērni vasarās devās uz pludmali, mums bija jāstrādā dārzos…”

Mūža lielāko daļu Kristīne pavadījusi Austrālijā, kuru no Latvijas šķir vairāk nekā 15 tūkstoši kilometru, taču vienmēr akcentējusi savu piederību Latvijai un latvietībai.

K. Saulīte ir beigusi Biznesa vadības skolu Melburnā 2007. gadā un 2012. gadā – Hārvardā. “Mans maizes darbs vienmēr ir bijis saistīts ar cilvēkiem – vadot uzņēmumus, komandas, kā arī palīdzot cilvēkiem individuālajā izaugsmē,” stāsta Kristīne. “Es darbojos pārmaiņu vadībā. Neesmu no tiem, kas vienkārši samazina darbinieku skaitu, lai uz papīra viss izskatās skaisti un labi. Jau sen sapratu, ka panākumu pamatā ir tas, ka pareizie cilvēki atrodas pareizajās vietās. Uzskatu, ka jaunas iemaņas var apgūt, bet vissvarīgākā ir attieksme un vēlme.”

Brīvā laika intereses Kristīnei ir mūzika, literatūra, politika, māksla, bizness, kā arī labdarība. Kristīne bijusi gan Melburnas “Daugavas skolas” pirmsskolas audzinātāja un vidusskolas skolotāja, gan Melburnas latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece. Kopš 2015. gada vadījusi Latviešu apvienību Austrālijā un Jaunzēlandē un divus gadus strādājusi arī kā PBLA priekšsēža vietniece. Sabiedriskajā darbā Kristīnei vislielāko gandarījumu dod tas, ka diasporas organizācijas ir veicinājušas latviskās piederības stiprināšanu ļoti daudziem cilvēkiem. Viņa teic: “Diasporas bērni un jaunieši pa lielākajai daļai jau ir trešā, ārpus Latvijas dzīvojošā paaudze. Viņos piederība Latvijai tiek veidota caur latviešu skolām, latviskajām nometnēm un vidusskolām. Melburnas latviešu skola “Daugava” nupat svinēja savu 62. izlaidumu.”

Raksturojot sevi, K. Saulīte akcentē, ka viņa pieder tiem, kuri uzskata par savu pienākumu vienmēr un visur lepoties ar Latviju. Jo tā var veidot cittautiešu izpratni par to, kādi ir latvieši un kādā zemē dzīvo.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. No sirds vēlu veiksmi!

 2. Lai veicas, Kristīne! PBLA jādzīvo, jāstrādā un visai pasaulei jārāda, ka Latvija bija, ir un būs!
  Apsaukāt šos cilvēkus par kremļa aģentiem var tikai paši aģenti. Un apvainot mūsu prezidentu Zatleru, kurš pelnījis atzinību un cieņu.
  Priecīgus Ziemassvētkus!

 3. Gaidīšu izdevību iepazīties. Labas sekmes PBLA vadībā!

 4. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Apsveicu ! Turpināsim uzsaktos darbus !!!
  Jānis J. Dimants., M.D. – Latvijas Brīvības fonda (LBF) nodibinātājs.

 5. Pec ta kads tiem draugs ir Zatlers, ka uznem un apmaksa ta ekskursijas un izklaides, var spriest ar ko tie ir.., ne ar latviesu tautu, noteikti..

 6. Latvija Tevi gaida. Atbildēt

  PBLA atstasim vesturei,jo visa pasaule latviesi ir brivi un tada biedriba-apvieniba jau sen janoraksta.Visiem siem biedribas locekliem ieteicams ne vardos,bet gan darbos pieradit lielo Latvijas milestibu, dzivot un stradat Latvija,nepelnit iztiku ar tuksu salmu kulsanu.

 7. Ja, ari si kundze, izslatas, faktiski nav saubu, ka bus ta saukto brivo, bet faktiski kremla saverveto agentu vadito un apkrapto, naivo latviesu reguletaja “pareizaja” gultne.
  Lidz ar to veicinot istu latviesu atsvesinasanu no dzimtenes un patiesas latvietibas.
  Pietiek palasit Valdis Steins “Atminas” – ka ta saukto arzemju latviesu vadoni latviesu varda nodeva mus visus komunistiem, ar tiem vienojoties un atdodot varu ta sauktas Atmodas sakumos. Tiesi tapec Latvija vel pie varas ir komunisti un viss stagne, esam pedejie Eiropa, cekisti tiek slepti, valoda gandriz likvideta, utml.
  Kad sai damai, jeb biedrenei…, FB zem vinas raksta par davanu Latvijai 100 gade ieteicu, ka vislabaka davana butu atbalsts musu izcilas senvestures unikala petijuma pabeigsanas atbalsts, kas musu tautu ieceltu tai pienakosos musu civilizacijas pamatos, kas ir konkreti pieradami, nevis atbalstit tikai komunistu vadonus, ka Zatlerveidigos…, tad tika komentars izdzests. Tas var nozimet ko? Ka vinai uzsplaut uz musu vesturi, Latviju un latviesiem, bet komunisti dargaki? Nozelojamak laikam nav iespejams.
  Ka tada nozelojamiba valda to vide, kas raujas pie arzemju latviesu vadibas, redzam ari VVF gadijuma, kura iemacita gludi runat un jauki smaidit, bet pa kluso mums visiem ieriebt, gan slepjot tos pasus cekistus, kuru maisu atversanu noblokeja 3 reizes !!!, gan piedaloties Abrenes davinasana, utml. Ista kremla agebte, kuru, spc pie varas tiesi cekists ieveda..

 8. Brīvie latvieši, kas tie tādi ? Brīvi tāpēc , ka viņi ir brīvi no Latvijas ? Kas tad ir latvieši, kas dzīvo Latvijā , iznāk ka nebrīvie?

 9. Prieks par tevi, Kristīne. Cerams, katavā ietekmē daudziem latviesiem būs vēlēšanās dzīvotetniskajā dzimtenē.
  Vai esi lasījusi Saras Larksa grāmatu” Balto mākoņu zemē “?
  Nesen iznāca Ritas Laimas “Cīruli un dumpinieki”
  Iesaku.

Draugiem Facebook Twitter Google+