×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

Pasaules čempiona Bertuka tēvs ar kājām no Alūksnes uz Rīgu

bertuki3

Šovasar par pasaules čempionu kļuvušā orientierista Edgara Bertuka tēvs Uldis Bertuks ceturtdien ar kājām no Alūksnes novada dosies uz Rīgu, tādējādi turot sev doto solījumu pirms dēla triumfa, pavēstīja Latvijas Orientēšanās federācija (LOF).

Uldis Bertuks šādu apņemšanos bija izvirzījis pirms 17. jūlija, kad viņa dēls izcīnīja Latvijai vēsturisku uzvaru, pirmo reizi pasaules čempionātā iegūstot augstākā kaluma godalgu. Pavasarī kādā garākā, garlaicīgā skrējienā Bertuks vecākais sev novēlēja – ja Edgars pasaules čempionātā izcīnīs medaļu, viņš ar velosipēdu no Strautiņiem, kur dzīvo, aizbrauks līdz Rīgai, bet, ja dēls iegūs zelta medaļu, tad šo pašu ceļu viņš ir gatavs veikt kājām. Līdz pat 17. jūlija vakaram šīs abas Ulda Bertuka apņemšanās nevienam nebija zināmas, bet, kad dēls kļuva par pasaules čempionu, bija skaidrs, ka solījums jātur.

Bertuks vecākais ceļā dosies ceturtdien plkst. 7 no Alūksnes novada Strautiņiem. Galamērķi Rīgu (Juglu) viņš plāno sasniegt četrās dienās, pa vidu pārnakšņojot pie orientēšanās draugiem Gaujienā, Jaunraunā un Siguldā. Ulda gājienam būs iespējams sekot līdzi tiešsaistē, jo viņš izmantos GPS ierīci.

Edgars Bertuks jūlijā Lozannas apkaimē, Šveicē, notikušajā čempionātā izcīnīja divas medaļas – vidējā distancē viņš kļuva par pasaules čempionu, bet garajā distancē ieguva bronzas godalgu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+