Sports

Pasaules čempionātā BMX startēs 88 Latvijas sportisti 0

Ar bērnu un jauniešu sacensībām otrdien, 21. jūlijā, Beļģijā startē 2015. gada pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kurā piedalīsies arī 88 Latvijas sportisti, tostarp 12 būvniecības uzņēmuma “MONUM” atbalstītās Latvijas izlases dalībnieki. Elites un junioru grupu izšķirošās cīņas gaidāmas sestdien.

Vairāk nekā 3000 labākie BMX braucēji no visas pasaules šajā nedēļā pulcējas Beļģijas pilsētā Zolderā. Vienā no Eiropas lielākajiem BMX centriem norisināsies gada nozīmīgākās šī sporta sacensības – pasaules čempionāts. Zolderas trase ik gadu uzņem Eiropas līmeņa sacensības. 2013. gadā šeit notika arī Eiropas čempionāts. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad pasaules čempionāts notika slēgtajās trasēs (Jaunzēlandē un Nīderlandē), šogad tas norisināsies atklātajā āra trasē.

Pasaules čempionāta sacensības sākas otrdien, 21. jūlijā. Pirmajā dienā par godalgām cīnīsies bērnu un jauniešu līdz 14 gadiem veci sportisti. Viņu vidū būs arī kupls Latvijas jauno braucēju skaits. Tāpat otrdienas vakarā norisināsies arī oficiālā atklāšanas ceremonija.

Trešdien sacensības visas dienas garumā norisināsies vecākajām jauniešu grupām un arī amatieriem. Dienu vēlāk medaļas sadalīs krūzeru grupu braucēji, kamēr elites un junioru sportisti aizvadīs oficiālos treniņus. Piektdien elites un junioru braucēji cīnīsies kvalifikācijas “time – trial” (solo) braucienos, noskaidrojot ne tikai ātrākā laika īpašnieku, bet arī tos sportistus, kuri kvalificēsies pamatsacensībām.

Pasaules čempionāta kulminācija gaidāma sestdien, 25. jūlijā. Pulksten 14:20 sāksies pirmās kārtas braucieni. Tikmēr izšķirošie braucieni Zolderā gaidāmi no pulksten 18:35.

Elites vīru grupā no latviešiem startēs – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Rihards Veide, Kristaps Vekša un Viesturs Morozs. Sieviešu elitē cīnīsies Sandra Aleksejeva, kamēr junioru konkurencē no mūsu valsts sportistiem redzēsim – Helviju Babri, Kārlis Brikmani, Pēteri Kalniņu un Leldi Šumu.

Tāpat kā Eiropas, arī pasaules čempionātā startēs Latvijas jaunatnes un pieaugušo izlases. Ikvienam sportistam vecumā no 14 līdz 16 gadiem bija iespēja izpildīt izlases treneru izstrādātos atlases kritērijus, tādējādi tiekot iekļautas jaunatnes izlases sastāvā. Tāpat savi atlases kritēriji bija arī pieaugušo izlasei, uz kuru pretendēt varēja elites un junioru grupu sportisti.

LA.lv