Sports
Hokejs

Pasaules čempionāta laikā katrs desmitais iedzīvotājs pakārto ikdienu Latvijas spēlēm0

Publicitātes foto

73% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka Pasaules čempionāts hokejā ir tradīcija, kas vieno, liecina mobilo sakaru operatora BITE, kas ir arī Latvijas hokeja valstsvienību lielfans, un Latvijas Hokeja federācijas (LHF) veiktās aptaujas dati.

Katrs piektais aptaujātais atzīst, ka viņam Pasaules čempionāts hokejā ir gada nozīmīgākais notikums sportā, bet katrs desmitais atklāj, ka viņam šis čempionāts nozīmē gan prieku, kas saistās ar fanošanu, gan arī izaicinājumu, jo ir jādomā, kā pakārtot ikdienas gaitas Latvijas hokeja izlases spēļu grafikam.

To, ka Latvijā Pasaules čempionāts hokejā ir ļoti nozīmīgs notikums un fanošana ir ļoti spēcīga, sabiedrību vienojoša tradīcija, atzīst arī LHF pārstāvji. Ne velti Latvijas hokeja fani jau izsenis tiek uzskatīti par vieniem no labākajiem un uzticamākajiem līdzjutējiem pasaulē.

“Hokejs bez mūsu kaislīgajiem faniem nav iedomājams! Ne velti sportā līdzjutēji tiek pielīdzināti sestajam laukuma spēlētājam. Tādēļ ar pārliecību jāsaka, ka daudz neaizmirstamu uzvaru esam izcīnījuši, tieši pateicoties faniem. LHF saka lielu paldies visiem faniem, kuri šo gadu laikā palikuši uzticīgi hokejam un atbalstījuši valstsvienību startu starptautiskajos turnīros,” norāda LHF pārstāvji.

No aptaujas rezultātiem izriet, ka Latvijas fani dalās divās daļās – ir fani (45%), kuri jūt līdzi Latvijas hokeja izlasei, sekojot līdzi tās spēlēm, piemēram, mājās pie TV ekrāniem, un ir īpaši aktīvie fani (55%), kuri fanošanas procesā izmanto dažādus palīgrīkus.

Saistītie raksti

Piemēram, laikā, kad norisinās Pasaules čempionāts hokejā, viņi visbiežāk atbalstu Latvijas hokeja izlasei pauž, izmantojot hokeja atribūtus ar valstsvienības simboliku. Otra populārākā aktivitāte ir aktīva trokšņošana, izmantojot taurītes, bungas, svilpes un citus palīglīdzekļus. Bet trešā populārākā aktivitāte ir hokeja faniem raksturīgo dziesmu dziedāšana.

Lai stiprinātu šo kopā būšanas tradīciju, tuvojoties Pasaules čempionātam Dānijā, BITE kopā ar LHF uzsāk “Lielo hokeja fanošanas mēnesi”, kura laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta Latvijas hokeja līdzjutēju fanošanas paradumiem.

LA.lv