AFP/LETA

Pasaules čempionātā noskaidroti ceturtdaļfinālisti 0

Pasaules čempionāta hokejā noslēdzošajā A apakšgrupas spēlē otrdien Čehijas izlase, atspēlējot trīs ripu deficītu, ar 5:4 (1:3, 3:0, 0:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Franciju un tādējādi izvairījās no ceturtdaļfināla cīņas pret šajā turnīrā teicami spēlējošo Krieviju. Ceturtdaļfinālos, kas notiks ceturtdien, gaidāmi dueļi starp Kanādu un Somiju, Zviedriju un Baltkrieviju, ASV un Čehiju, kā arī starp Krieviju un Franciju.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Spēles pirmajā trešdaļā Francijas izlase izvirzījās vadībā ar 3:0, bet līdz otrās trešdaļas beigām Čehija ne tikai panāca izlīdzinājumu, bet arī izvirzījās vadībā ar 4:3, turklāt neizmantoja arī vienu tiesneša nozīmētu soda metienu uz pretinieku vārtiem. Trešās trešdaļas pašā sākumā Francijas izlase panāca neizšķirtu 4:4, bet uzvarētājs noskaidrojās vien pagarinājumā, kura trešajā minūtē Čehijai panākumu atnesa Jans Kolāržs. Pamatlaikā divus vārtus Francijas izlases labā guva Žiljēns Derosjē, bet pa reizei izcēlās Lorāns Menjē un Antuāns Rusels. Tikmēr Čehijas vienības rindās precīzi bija Vladimirs Sobotka, Jirži Sekāčs, Jaromirs Jāgrs un Martins Zatovičs.

Ar panākumu čempionātu otrdien noslēgusi Slovākijas izlase, kas A apakšgrupas noslēdzošajā cīņā ar 4:3 (1:0, 0:1, 3:2) pārspēja Dānijas valstsvienību. Spēles rezultātu 11.minūtē atklāja slovāki, kad precīzs bija Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Detroitas “Red Wings” uzbrucējs Tomāšs Tatars, tomēr otrās trešdaļas otrajā minūtē rezultātu uz tablo izlīdzināja Dānijas valstsvienības uzbrucējs Mikels Bedkers, izlasei realizējot skaitlisko vairākumu. Noslēdzošās trešdaļas pirmajās sekundēs 2+10 minūšu noraidījumu par rupju spēli saņēma dāņu aizsargs Markuss Lauridsens. Pēcāk Slovākijas izlase izmantoja viena vīra pārspēku, kad ar rezultatīvu metienu atzīmējās Mihels Miklīks.

Cīņas 53.minūtē Mortena Grēna precīzais raidījums vairākumā ļāva Dānijai vēlreiz rezultātu izlīdzināt, tomēr turpmākajās divās minūtēs Slovākija guva divus vārtus, precīziem esot Marekam Viedenskim un Tataram, kas deva izlasei divu vārtu pārsvaru. Pāris sekundes vēlāk gan dāņi rezultāta deficītu samazināja līdz minimumam, kad ar rezultativitāti izcēlās Jespers Jensens, taču panākumu slovāki no rokām vairs neizlaida.

A apakšgrupas dienas pirmajā spēlē par spīti strīdīgi neieskaitītiem vārtiem pie uzvaras tika Kanāda, kas ar 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) pārspēja Norvēģiju un līdz ar to ierindojās grupas pirmajā pozīcijā. Savukārt Norvēģijas izlase pēc piedzīvotā zaudējuma palikusi ārpus pasaules čempionāta ceturtdaļfināla dalībnieku sastāva. Spēles 14.minūtē vadībā izvirzījās Norvēģijas izlase, kad vairākumā precīzs bija Annešs Bastiansens, bet otrās trešdaļas ievadā arī vairākumā 1:1 panāca Džoels Vords. Trešdaļas 13.minūtē Norvēģijas izlasei vēlreiz vadību dāvāja Madss Hansens, bet trīs ar pusi minūtes pirms tās beigām līdzsvaru atjaunoja Marks Šeiflijs. Uzvaru kanādiešiem trešās trešdaļas pašā vidū nodrošināja Vords, kurš atkal izcēlās vairākumā.

Kad rezultāts vēl bija 1:0 Norvēģijas izlases labā, cīņas tiesneši vēl vienā šī čempionāta strīdīgajā epizodē neieskaitīja Kevina Bieksas gūtos vārtus vairākumā, uzskatot, ka viņa komandas biedrs metiena brīdī atradies vārtsarga laukumā. Epizodes atkārtojumi liecina, ka tiesneši pieņēma kļūdainu lēmumu.

A grupā pa 18 punktiem septiņās spēlēs izcīnīja Kanāda un Zviedrija, bet pirmo vietu, pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē, ieņēma kanādieši. Trešo vietu ar 12 punktiem izcīnīja Čehija, bet Francija tika pie 11 punktiem. Kā pirmā aiz ceturtdaļfināla borta grupā palika Slovākija, kas ar desmit punktiem ierindojās piektajā vietā. Sestā ar septiņiem punktiem ir Norvēģija, bet tai divus punktus zaudē Dānija. Savukārt Itālija čempionātā spēja izcīnīt trīs punktus, kā rezultātā izlase nākamgad spēkosies divīziju zemāk.

Ar septīto uzvaru tikpat B apakšgrupas spēlēs grupu turnīru noslēdza Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas izlase, kas ar 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) pārspēja mājinieci Baltkrieviju. Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet otrās trešdaļas gaitā 2:0 Krievijas izlases labā panāca Sergejs Plotņikovs un Vadims Šipačovs. Trešās trešdaļas sestajā minūtē mājiniekiem vienus vārtus atguva Vladimirs Deņisovs.

Citā B apakšgrupas spēlē ASV izlase ar 5:4 (0:0, 3:3, 2:1) pārspēja Vāciju, kas tai ļāvis ieņemt grupas otro vietu. Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet otrajā trešdaļā ASV izlase trīs reizes nespēja nosargāt vienu vārtu pārsvaru, vienus no vārtiem gūstot mazākumā. Trešās trešdaļas gaitā amerikāņi izvirzījās vadībā ar 5:3, bet Vācieši paguva atbildēt ar tikai vieniem gūtiem vārtiem brīdī, kad viņu vārtsargs jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Divus vārtus ASV izlases labā guva Džastins Abdelkeiders, bet pa reizei izcēlās Drū Šors, Mets Donovans un Džonijs Gudro. Tikmēr Vācijas izlasē ar gūtiem vārtiem atzīmējās Aleksanders Veiss, Kaijs Hospelts, Leons Draisaitls un Tobiass Rīders.

Savukārt citā šīs grupas cīņā Latvija ar 2:3 (0:2, 1:1, 1:0) zaudēja pērnā gada finālistiem šveiciešiem un palika ārpus ceturtdaļfināla.

B apakšgrupā pirmo vietu ar maksimāli iespējamu 21 punktu septiņās spēlēs ieņēma Krievija, savukārt ASV izlase izcīnīja 14 punktus, kas ļāvis ieņemt otro pozīciju. Trešā ar 12 punktiem ir Baltkrievija, bet 11 punkti ir Somijai. Piekto vietu grupā izcīnīja Šveice, kas iekrāja desmit punktus, bet Latvija ar deviņiem palika sestā. Septītā ar pieciem punktiem ir Vācija, bet Kazahstāna sacensības noslēgusi ar diviem punktiem, vismaz uz sezonu pametot augstāko divīziju.