Sports
Motoru sports

Pasaules čempionātā rallijkrosā “SuperCar” klasē par vienu Baltijas pārstāvi vairāk0


Lietuvietis Roks Baciuška šosezon debitēs pasaules rallijkrosa čempionāta prestižākajā klasē.
Lietuvietis Roks Baciuška šosezon debitēs pasaules rallijkrosa čempionāta prestižākajā klasē.
Foto: FIA Rallycross

Jaunais lietuviešu pilots Roks Baciuška kļūs par pirmo savas valsts pārstāvi pasaules rallijkrosa čempionāta prestižākajā “SuperCar” klasē.

Trešdien pasaules čempionāta rīkotāji oficiāli paziņoja dalībnieku sarakstu 2019.gada sezonai.

Jau iepriekš bija zināms, ka šo sezonu “STARD” vienībā pavadīs Latvijas vadošais rallijkrosa pilots Jānis Baumanis, kurš brauks ar “Ford Fiesta” spēkratu. Viņa jaunais komandas biedrs gan vēl nav paziņots.

Tikmēr Reinis Nitišs slavenā Markusa Grenholma komandas “GRX Taneco” sastāvā startēs kā attīstības braucējs un piedalīsies vairākos pasaules čempionāta posmos, palīdzot vienībai pilnveidot tās sacīkšu spēkratus.

Savukārt 19 gadus vecajam Baciuškam šī būs debija prestižākajā klasē, viņam pārstāvot savas dzimtenes komandu “ESMotorsport – Labas GAS”. Pērn lietuvietis kļuva par Eiropas čempionu “Super 1600” klasē, kopvērtējumā apsteidzot Jāņa Baumaņa brāli Arti.

Tāpat prestižākās klases dalībnieku sarakstu papildinājis ungārs Kristiāns Šābo, kurš pērn startēja Eiropas čempionāta “SuperCar” klasē. Šābo ir divkārtējs Eiropas čempions “Super 1600” klasē.

Kopumā čempionāta pieteikumā ir 16 braucēji no 11 valstīm. Meistarsacīkstēs tiks pārstāvētas sešas komandas un četri individuālie braucēji.

Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, čempionātā nestartēs tādas zvaigznes kā pērn pirmās divas vietas kopvērtējumā izcīnījušies Jūhans Kristofešsons un Matīass Ēsktrems. Tāpat pieteikumā nav titulēto rallija pilotu Sebstjana Lēba un Petera Sūlberga.

Saistītie raksti

Jau iepriekš tika ziņots, ka pasaules čempionātu uz laiku pametušas vairākas rūpnīcas komandas, tādējādi cīņa par čempiontitulu solās būt īpaši sīva.

Pasaules čempionāts sāksies pēc mēneša Abū Dabī, bet kopumā būs desmit posmi, no kuriem priekšpēdējais septembra vidū norisināsies Latvijā.

LA.lv