Sports
Motoru sports

Pasaules čempionāta vicelīderi Žirū un Mucenieks Stelpē paliek otrie 16

Latviešu kantētājs Elvijs Mucenieks duetā ar franču pilotu Valentēnu Žirū svētdien “Pīlādžu” mototrasē Stelpē izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta (PČ) desmitajā posmā, kurā triumfēja nīderlandietis Etjēns Bakss un viņa kantētājs Nikolā Musē no Francijas.

Pirmajā sacensību braucienā uzvarēja Žiro/Mucenieka duets, aiz sevis atstājot Baksu un Musē.
Tikmēr piektie palika Jānis Daiders un Kaspars Stupelis. Savukārt 13.vietu ieņēma beļģu pilots Mārvins Venlušens ar latviešu kantētāju Haraldu Kurpnieku.
Vēl no mājiniekiem uz starta devās Uvis Vasiļenko ar Kasparu Krievu un Didzis Gorbenko ar Artūru Linteru, kuri palika attiecīgi 27. un 29.vietā.

Zīmīgi, ka pirmajā braucienā par palīdzību no malas tika diskvalificēta leģendārā Nīderlandes pilota Daniela Vilemsena ekipāža.
Tikmēr otrajā braucienā labākie bija tieši Vilemsens un viņa līdzbraucējs Robijs Bakss, kamēr otrie bija E.Bakss/Musē.

Savukārt Žiro/Mucenieks otrajā braucienā ieņēma septīto vietu, Daiders/Stupelis bija devītie, bet Venlušens/Kurpnieks ierindojās 11.vietā. Vēl Kristaps Rozenbergs un Lotārs Aleksejevs ieņēma 23., Gorbenko/Linters 27., bet Vasiļenko/Krievs 30.vietu.

Posma kopvērtējumā ar 44 punktiem uzvarēja E.Baksa ekipāža, kamēr Žiro/Mucenieks ieguva 39 punktus un bija otrie.
Savukārt Daiders/Stupelis ar 28 punktiem bija sestie, bet Venlušens/Kurpnieks ar 18 punktiem ieņēma 11.vietu.
Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc šī posma vadību saglabā E.Baksa pilotētā ekipāža, kura tikusi pie 408 punktiem, kamēr par 18 punktiem atpaliek Žiro ar Mucenieku, bet trešo vietu ar 362 punktiem ieņem Vilemsens.

Saistītie raksti

Septītie ar 264 punktiem ir Daiders/Stupelis, kuriem punktu zaudē Venlušens un Kurpnieks. Tikmēr beļģis Kristofs Santermanss ar Lauri Daideru guvuši 79 punktus, kas dod 19.vietu kopvērtējumā, taču viņi Stelpē nestartēja.

Tāpat paralēli Stelpē risinājās arī Eiropas čempionāta etaps kvadricikliem, kurā divu braucienu summā uzvarēja igaunis Kevins Sārs, kurš bija ātrākais abos startos.
No mājiniekiem labākais bija Emīls Sigajevs, kurš braucienos bija desmitais un piektais, kas viņam sacensību kopvērtējumā deva septīto vietu. Pozīciju zemāk palika Kristaps Veinbergs, kamēr devīto vietu ieņēma Matīss Palēvics, bet Jānis Saldavs bija 12.vietā.


LA.lv