×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2015
Drukāt

Pasaules čempions boksā. Un džentlmenis. Saruna ar Mairi Briedi (7)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze
Uzziņa

Mairis Briedis, profesionāls bokseris, policists

Dzimis: 1985. gada 13. janvārī Rīgā.

Izglītība: Latvijas dzelzceļnieku skola, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija.

Panākumi sportā: Eiropas čempions kikboksā.

2013. gada 22. novembrī – pasaules čempions IBA (Starptautiskā boksa asociācija) versijā svarā līdz 90,7 kg.

2014. gada 14. novembrī – aizstāvēja pasaules čempiona titulu.

Precējies, 4 dēli.

MAIRI BRIEDI – pasaules čempionu boksā – sabiedrības balsojums izvirzījis nest Latvijas vārdu pasaulē arī cīņā par sieviešu tiesībām. Mairis ir kļuvis par 2014. gada Eiropas cilvēku Latvijā. Un viņš tas tiešām ir – gan sportā, gan rīcībā un domās. Saruna ne tikai par boksu.

– Savā Facebook profilā rakstījāt: “No 2009. gada esmu sācis ceļu, lai tā galā būtu labākais pasaulē tajā, ko daru.” Tagad esat labākais pasaulē. Ko tālāk?

– Pasaulē gluži ne. Savā IBA versijā. Šobrīd. Katru dienu viss mainās. Sacensībās, ja tajā dienā esi labākais, tad esi. Bet lai pateiktu: esmu labākais pasaulē… Laukos droši vien dzīvo tādi dabas bērni, fiziski daudz spēcīgāki par mani, bet viņi nekad to neparādīs, jo viņiem ir savi darbi darāmi. Nav pierādīts, ka pasaules čempioni būtu spēcīgākie vīrieši pasaulē. Jo planēta ir liela, un katrs nodarbojas ar kaut ko citu. Bet izvēlētajā sporta veidā tieši tagad viņš skaitās pasaules čempions. Neesmu sevi tā novērtējis – ka būtu vislabākais. Pusaudža gados gan, kad septiņas reizes pēc kārtas biju Latvijas čempions, domāju: esmu vislabākais, visspēcīgākais, nepieveicams. Bet tad dabūju nokautu, un notirinājās man tās zvaigznes lejā. Aizbraucu uz nometnēm ārvalstīs un sapratu, ka man šajā sporta veidā vēl tāls ceļš ejams, lai kļūtu par labāko bokseri pasaulē.

Tagad man saka: o, tu esi zvaigzne! Es uzskatu, ka zvaigzne būsi tad, kad parādīsi visu, uz ko esi spējīgs. Kā, piemēram, brāļi Vitālijs un Vladimirs Kļičko – spēcīgi un gudri cilvēki. Piecas reizes braucu pie viņiem uz treniņnometnēm, ar abiem esmu boksējies. Sākumā šķita – viņi ir zvaigznes un uz tevi skatīsies no augšas, bet tā nemaz nav. Vienīgi viņi ir piekusuši atvērties, miljoniem grib ar viņiem aprunāties, un tas nav iespējams.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Jauka intervija.Labs cilvēks.Neļauj naudai,varai un popularitātei sevi sabojāt.Tavs trumpis ir vienkāršībā.Lai veicas!

  2. Intervija atstāja patīkamu, Latvijas patriota un domājošas personas iespaidu. Vēlu veiksmi un panākumus sportā un sadzīvē un lai īstenojas mērķi par Latvijas boksa skolu un mecenātismu!

  3. Lai veicas!!!!!

  4. XD, ja tu butu lasijis interviju, tad uzzinātu, ka viņš ir nodarbojies ar kikboksu!

  5. a viņš ar kājām kauties māk?

  6. Viss būtu labi, bet biju pilnā nesaprašanā par Maira pazemīgo runāšanu pirmajā cīņā krieviski?!!!! Vai tādai jābūt Latvijai??? Tas nozīmē tikai vienu – tavi krievvalodīgie sponsori tevi ciena tikai kā krievvalodīgo! Ja viņiem pateiktos latviski, pirmkārt viņi neko nesaprastu, otrkārt apvainotos.

  7. ļoti laba intervija! Paldies Mairim par cilvēcību un vienkāršību. jautājums: kas notika ar to puišeli, kurš salauza Mairim degunu?

Draugiem Facebook Twitter Google+