×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
27. septembris, 2013
Drukāt

Pasaules Dabas fonds: Latvija nav turējusi solījumus jūras stāvokļa uzlabošanā

LETALETA

Latvija nav turējusi solījumus jūras stāvokļa uzlabošanā, liecina jaunākais Pasaules Dabas fonda ziņojums.

 

Fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītājs Ingus Purgalis informēja, ka fonda jaunākais ziņojums par Baltijas jūras rīcības plāna izpildi atklāj, ka visas valstis, bet jo īpaši Krievija, Lietuva un Latvija būtiski atpaliek no plānotā un nav turējušas visus savus solījumus un veikušas visas vajadzīgās aktivitātes Baltijas jūras situācijas uzlabošanai.

Lai izvērtētu progresu Baltijas jūras ekoloģiskās situācijas uzlabošanā, 3.oktobrī Kopenhāgenā notiks Baltijas jūras reģiona vides ministru tikšanās.

Pirms sešiem gadiem vides ministri no deviņām Baltijas jūras piekrastes valstīm parakstīja Baltijas jūras rīcības plānu ar mērķi glābt Baltijas jūru, apvienojot reģiona spēkus un izvirzot konkrētas darbības, kas katrai valstij jāveic, lai sasniegtu labu Baltijas jūras ekoloģisko stāvokli līdz 2021.gadam.

Ministri sanāksmē izvērtēs nacionālo programmu efektivitāti un aplūkos progresu ekoloģisko mērķu sasniegšanā.

Pasaules Dabas fonda un tā partnerorganizāciju veiktajā pētījumā visas reģiona valstis ir saņēmušas vāju vērtējumu sasniegtajā progresā, bet Latvija, līdz ar Lietuvu un Krieviju, ierindojušās pēdējā trijniekā.

Pētījums veikts, izmantojot publiski pieejamo informāciju par valstu progresu.

Fonda pārstāvis arī stāsta, ka, atveseļojot Baltijas jūras ekosistēmu, līdz 2030. gadam būtu iespējams izveidot 550 000 jaunu darba vietu un palielināt reģiona pievienoto vērtību par 32 miljardiem eiro gadā, noskaidrots fonda pasūtītajā pētījumā, ko veikusi “Boston Consulting Group”.

Latviju sanāksmē pārstāvēs vides ministrs Edmunds Sprūdžs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+