Uncategorized

Pasaules dārgāko gleznu desmitniekā arī Rotko1

Publicitātes foto

Ievads

Antikvariāts un galerija “Mākslas vēstniecība” izsludinājusi latviešu klasiķu darbu izsoli 1. martā plkst.12, portālu LA.lv informēja galerijas pārstāvis Ģirts Grīnbergs. Tajā tiks izsolīti latviešu klasiķu – Kārļa Padega, Ludolfa Liberta, Leo Svempa, Aleksandras Beļcovas, Sigismunda Vidberga, Jāņa Pauļuka un citu Latvijas glezniecībā nozīmīgu autoru darbi, kas aplūkojami galerijā līdz izsoles brīdim.

Tikmēr nesnauž pasaules izsoļu nami, un, piemēram, Londonas Kristija izsolē nupat Frensisa Bērkona darbs “Džordža Daijera portrets” pārdots par 70 miljoniem dolāru, bet cits viņa darbs,  “Trīs Lukiāna Freida portreti” pērn novembrī kļuva par otro visu laiku dārgāko gleznu.

Nav gan iespējams pilnīgi precīzi sastādīt pasaules dārgāko gleznu sarakstu, jo darījumi notiek arī privāti, taču šāds ir oficiālais dārgāko desmitnieks.

Pols Sezāns, “Kāršu spēlmaņi”

Foto: LETA/AFP

Glezna tapusi, kad amerikāņu māksliniekam bija tikai 24 gadi (1954.-55. gadā), divus gadus pēc viņa atvaļināšanas no armijas. Tas bija pirmais no veselas darbu virknes, ko, kā apgalvoja pats Džounss, iedvesmojis sapnis.

Pablo Pikaso, “Zēns ar pīpi”

Foto: www.wikimedia.com

Pikaso portrets “Zēns ar pīpi” tika izsolīts telefonizsolē Sotbijā 2004. gadā, un jaunais īpašnieks par to atdeva 104,1 miljonu dolāru.

Marks Rotko, “Oranžs, sarkans, dzeltens”

Foto: LETA/AFP

Desmitās vietas ieguvēja cieši saistīta ar Latviju, jo tā ir Marka Rotko 1961. gada glezna “Oranžs, sarkans, dzeltens”. Darbs tika pārdota Kristija izsolē 2012. gadā par 86 882 500 dolāriem, un tā bija rekordaugsta cena gan Rotko darbiem, gan pēckara laikmetīgajai mākslai kopumā.

LA.lv