Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
10. novembris, 2013
Drukāt

Pasaules Diabēta dienas pasākumā konstatē sliktus cukura diabēta ārstēšanas rezultātus

Foto-LETAFoto-LETA

Glikozes līmeņa noteikšana Rīgas Kongresu namā, kur notiek Pasaules Diabēta dienas pasākums.

Pasaules Diabēta dienas pasākumā, kas Rīgā norisinājās vakar, 9.novembrī, 20% diabēta pacientu tika konstatēts izteikti paaugstināts glikētā hemoglobīna līmenis (vidējais glikozes līmenis) asinīs, 56% apmeklētāju bija paaugstināts asinsspiediens, bet 48% – samazināts kaulu blīvums, informēja Latvijas Diabēta asociācijas prezidents Ingvars Rasa.

Glikozes līmeni asinīs noteica vairāk nekā 800 cilvēkiem, no tiem 3,5% pirmo reizi konstatēja paaugstinātu glikozes līmenis asinīs, kas, iespējams, varētu liecināt par cukura diabētu. Šiem cilvēkiem ieteiktas papildu veselības pārbaudes un konsultācija pie endokrinologa.

Veselības pārbaužu rezultāti ir satraucoši un liecina par to, ka netiek pietiekoši aktīvi veikti izmeklējumi cukura diabēta savlaicīgai diagnostikai, skiadroja Rasa. Vienlaikus arī cukura diabēta pacientu ārstēšanas rezultāti ir neapmierinoši, netiek sasniegti vēlamie glikozes līmeņa un asinsspiediena rādītāji. Rezultātā samazinās cilvēku dzīves kvalitāte un dzīvildze, palielinās nepieciešamība pēc ārsta apmeklējumiem, izmeklējumiem, ārstēšanas un izmeklēšanas gadījumiem slimnīcās.

Apmeklētāji pauda neapmierinātību par ierobežotām iespējām saņemt valsts apmaksātus izmeklējumus un ārstu – speciālistu, tai skaitā – endokrinologu – konsultācijas. Tāpat sarunās ar pasākuma apmeklētājiem konstatēts, ka cēlonis neapmierinošiem ārstēšanas rezultātiem ir fakts, ka pacienti nespēj iegādāties visus ārsta ieteiktos medikementus, tāpēc tos nelieto vai lieto tikai epizodiski.

Pasākumā piedalījās brīvprātīgie no Latvijas Diabēta asociācijas, 20 medicīniskās kompānijas, Latvijas Medicīnas studentu asociācija, ārsti un endokrinologi no dažādām medicīnas iestādēm.

Kā ziņots, Pasaules diabēta diena oficiāli tiek atzīmēta 14.novembrī, un tās mērķis ir informēt iedzīvotājus par cukura diabēta riska faktoriem un pirmajām pazīmēm.

Cukura diabēta slimnieku skaits Latvijā sasniedzis 79 122 cilvēkus, liecina Latvijas veselības aprūpes gada grāmatā apkopotā statistika par 2012.gadu.

Saslimstība ar cukura diabētu saglabājas nemainīgi augsta. Pērn uzskaitē uzņemti 6837 jauni cukura diabēta pacienti, kas ir straujāks kāpums nekā 2011.gadā, kad tika reģistrēti 6750 jauni šīs slimības pacienti.

Visvairāk cukura diabēts, tāpat kā 2011.gadā, skāris iedzīvotājus pēc 50 gadu vecuma. Augstākā saslimstība bijusi starp iedzīvotājiem vecumā no 60 līdz 69 gadiem – vidēji 970 sievietes un 880 vīrieši uz 100 000 iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+