×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. maijs, 2016
Drukāt

Monika Zīle: Pasaules gala varianti jeb Premjers uzzinājis, ka ir TIK slikti (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Kopš mūsu ēras sākuma pasaules galam vajadzēja pienākt plus mīnus simts reižu, tajā skaitā apmēram trīsdesmit apokalipses paziņojumu izplatīti jau šajā tūkstošgadē. Planētas bojāejas un dažādu kataklizmu paredzējumi smelti no visiem iespējamiem avotiem, piesaucot Bībeli, alās meditējušu mūku atklāsmes, ekstrasensus, maiju kalendāra tulkus, astrologus un zibens spēriena izraisīta vieduma piemeklētos. Tiesa, pēdējā laikā pasaules gala sludinātāji kļuvuši piesardzīgāki izteicienos un vairs tik strikti neparedz pilnīgi visas cilvēces iznīcību: tumšo pravietojumu durtiņās tagad vienmēr atstātas gaišas spraudziņas izredzēto glābiņam.

Taču asu izjūtu cienītājiem nav iemesla skumt: kamēr nāvējošie asteroīdi lido garām un saule mudina ceriņus ziedēt ar pilnu jaudu, mums pašu mājās ir visas iespējas vērot vietējā mēroga katastrofas un trenēties gaišredzībā, prognozējot dzīvi pēc kārtējās klizmas. Bet nevajadzētu aizrauties ar drūmiem pravietojumiem, kas strauji paaugstina asinsspiedienu daļai sabiedrības. Ir jāsāk ar paškritisku tagadnes izvērtējumu, lai plūdeni ielūkotos nākotnes vaibstos, un šajā ziņā netrūkst labu paraugu.

“Pirms kļuvu par premjeru, es zināju, ka šajā sfērā ir slikti, bet nezināju, ka TIK slikti,” nesen sacīja Ministru kabineta vadītājs Māris Kučinskis, raksturodams ēnu ekonomikas lielo īpatsvaru un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) neviennozīmīgo lomu apšaubāmu naudas ceļu pieskatīšanā. Reti gadās dzirdēt tik godīgu augstas amatpersonas atzīšanos izmisumā, ka atšķirībā no pasaules gala daudzajiem variantiem VID atveseļošanai iespējams izmantot tikai strīdīgi vērtēto rotāciju. Var piekrist premjera un citu viedoklim, ka VID strādā ļoti daudz godīgu cilvēku, kas nav pelnījuši masveida represijas, kuru melno mākoni virs dienesta savilkuši pa slidenu taciņu ejoši kolēģi. Bet nav arī nekāds noslēpums, ka šis padebesis tūcis aizdomīgi ilgi jau vairāku iepriekšējo valdību laikā – prātā nāk bijušās VID priekšnieces Nellijas Jezdakovas “operācijas”, nemitīgie skandāli muitas galvgalī un sīkākas ķezas, taču gruži vienmēr ieslaucīti zem paklāja, radot nesodāmības ilūziju un iedrošinot svārstīgākas dvēseles likuma pārkāpšanai.

Sekmju trūkumu cīņā pret ēnu ekonomiku nesen atzīmēja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tiekoties ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu. Abi bija vienisprātis – valsts kases maciņš pildās kūtrāk, nekā varētu vēlēties, un lielākus budžeta ienākumus veicinātu plašāka ES fondu pieejamība. Akcentēdams nepieciešamību valdībai straujāk izstrādāt šīs naudas apguvei vajadzīgos normatīvos aktus, Valsts prezidents, iespējams, netieši pārmeta svaigāko tūļāšanos. Proti, jau 16. aprīlī bija jāstājas spēkā divām ES noteiktām jaunām iepirkumu direktīvām, kuru ieviešanai nepieciešamie likumprojekti iesniegti Valsts kancelejā tikai aprīļa beigās. Ņemot vērā priekšā stāvošo procedūru Saeimā, direktīvas izies tautā uz rudens pusi. Tikmēr nav skaidrības, uz kādiem kritērijiem balstīties gan publisko, gan sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu konkursos – vadīties pēc jau ES pastāvošajiem noteikumiem vai turpināt pašmāju dziesmu. Gluži loģiski top nejaukas prognozes, ka minēto likumu ievilcināšana dažam uzņēmējam var nozīmēt personīgo pasaules galu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. kamēr būs šāda sistēma,valstī nekas labs nenotiks,jo ierēdņi ir pieraduši komfortabli dzīvot,kamēr par neizdarību,zagšanu un nolaidību nesodīs un neatlaidīs no darba,turpmākos 25 gadus Latvija grims purvā

 2. Uzlieciet tik vēl lielākus nodokļus un būs jums vēl lielākas ēnas. Reāli esat parēķinājuši,cik jāmaksā tam galaproduktam,ja gribam ražošanā cilvēkiem cilvēcīgas algas maksāt un attīstīties? Neviens TIK DĀRGU produkciju nepirks.Kas atliek-aploksnes(lai cilvēks,kas strādā varētu IZDZĪVOT) un dubultā grāmatvedība. Valdība ar saviem nodokļiem to mums spiež darīt. Citādi jāizput.

 3. Kad pār Kučinski ir nākusi APSKAIDRĪBA,tad jau viņš varētu nest to citiem silesrukšiem,lai tie arī šausmās saķer galvas ! 😀

 4. Ne jau pensionāru liktenis visbēdīgākais. Vientuļajiem vecākiem, kuriem jāizvēlas starp bērnu audzināšanu un darbu, kā rezultātā , bērni nepieskatīti un nonākt bērnu instancēs un orgānu tirgoņu un pedofilu nagos. Jauno paaudzi vienkārši nomušī. Bet tas, ka cilvēki brīžiem atjēdzas no PSI ieroču iedarbības un redz, kur esam nolaidušies, ir laba pazīme :))

 5. gruži zem paklāja Atbildēt

  Jādomā, ka premjeram nemaz visu nestāsta …

  • Varbūt ir tieši otrādi -eksistē “sarkanā mape”, kas skaidri raksturo stāvokli valstī, bet ar ko iepazīties ļauts vien augstākajām amatpersonām. Un tās tad nu reaģē atbilstoši savam taksturam – Zatlers atlaida Saeimu, Vairs Vīķe Freiberga runāja kaurko par Damokla zobeniem, Kučinskis pagaidām ir vienkārši saķēris galvu šausmās.

 6. Padomijas gars kā dublis pamatīgi pielipis pie galošām un negrib laist vaļā. Amatpersonas izmanto dienesta stāvokli savās interesēs. Kaut ko piesavināt,izlikties bagātākam,kā ir patiesībā. Līdz šim amatpersonām Latvija bija sapņu zeme,bet laiki mainās. Man patīk,ka cilvēki sāk runāt par valsti kā Valsti,nevis mītnes zemi. Man patīk,ka presē un TV retāk dzird par ,,maziem ļautiņiem,,kas laikam ir neizglītoti un stulbi un kuri ir pamācāmi,jo nav labi iekārtojušies. Man sāk patikt tas,ka uzmanība pievēršas cilvēkiem,kas dzīvo pierobežā,nevis tikai Vecrīgas tusiņiem. Man jau patīk,ka uzmanība pievērsta nelietderīgiem un nepraktiskiem tēriņiem. Man patīk,ka atklājam savas samilzušās vātis un griežam pušu. Jā,nav tik labs tas veiksmes stāsts,kā gribas kādam domāt,bet lietas sakārtot var vajag. Kā parunā-acis darba izbijās,rokas darba nebaidās.

 7. Laikam, ja Ķīna būtu uz Marsa, tad vienalga, mūsu “spice” dzīvotu tur un pa laikam atbrauktu “uzzināt” cik viss slikti 🙂

 8. ,,Tik slikti,,var izlabot ar plašu pozitīvisma kampaņu.Tad būs tik labi!
  Lielas apokalipses Zemes pastāvēšanas 4 miljardu gadu laikā ir notikušas un par tām nevajadzētu zoboties, pasaules mērogam nenozīmīgas un sīkas, bet Latviju un pamattautu iznīcinošas notiek notiek
  visus pēdejos 25 gados un tas notiek galveno kārt ar pašas tautas rokām viņas savtīgo priekšstāvju vadībā.

  • un kurus tautā turpina mīlēt un apskaust. Tas gan ir malacis – pats zog un arī citiem atļauj ! Un kopkorī atskan Siliņa vecišķā balss, ka pensionāru vadzis drīz lūzīs. Nu lai lūzt kaut vai viss pakaramais, jo kamēr mēs priecāsimies par tiem lielajiem, tamēr mūsu pensionāru naudiņa aizplūdīs lielajās ķešās.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+