Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
11. oktobris, 2013
Drukāt

Pasaules galvenie finansisti kritizē ASV par nespēju atrisināt politisko krīzi

FOTO: LETA/EPAFOTO: LETA/EPA

epa03874573 IMF Managing Director Christine Lagarde delivers remarks at the US Chamber of Commerce in Washington, DC, USA, 19 September 2013. Managing Director Lagarde has recently urged policy makers to work closely together as they plan exits from unconventional monetary policies that were put in place during the world wide financial crisis. EPA/SHAWN THEW

Pasaules finanšu institūciju vadītāji ceturtdien aicināja ASV steigšus atrisināt politisko krīzi attiecībā uz valsts budžetu un parādsaistību griestu paaugstināšanu, lai izvairītos no globālās ekonomikas satricināšanas.

Augstākā līmeņa finanšu institūciju amatpersonas no Ķīnas, Eiropas un Latīņamerikas pievienojušās Starptautiskā Valūtasfonda (SVF) izpilddirektorei Kristīnei Lagardai un Pasaules Bankas (PB) prezidentam Džimjonam Kimam, brīdinot par iespējamu katastrofu, ja Vašingtona būs spiesta samazināt izdevumus vai pasludināt maksātnespēju.

“Viņiem vajadzētu būt gudrībai atrisināt šo problēmu pēc iespējas ātrāk,” norādīja Ķīnas Centrālās bankas vadītāja vietnieks Gaņs Dzji. “Mums noteikti nepieciešama ļoti stabila pasaules ekonomika.”

Tikmēr Eiropas Centrālās bankas (ECB) vadītājs Mario Dragi uzsver, ka strupceļš starp demokrātiem un republikāņiem, kas ilgst vairākas nedēļas vai mēnešus, varētu “radīt būtisku kaitējumu ASV ekonomikai un pasaulei”.

“Pasaule joprojām netic, ka ASV neatradīs iespējamu, kā no šīs situācijas izkļūt,” piebilst Dragi.

Arī Lagarda un Kims norāda uz riskiem, kurus rada Savienoto Valstu nespēja atrisināt politisko krīzi.

“Šī neskaidrība un ilgstošā nespēja atrisināt fiskālos un parādsaistību jautājumus nepalīdz ASV ekonomikai,” sacīja Lagarda. “Būs ļoti, ļoti negatīvas sekas ASV ekonomikai un būs ļoti negatīvas sekas ārpus ASV ekonomikas.”

Ja ASV būs spiestas pasludināt valsts saistību, jo sevišķi parādu defoltu, tad sekas būs ļoti smagas, piebilst Kims.

ASV Finanšu ministrijas aplēses liecina, ka valsts tās parādsaistību griestus sasniegs 17.oktobrī, tai vairs nespējot pildīt savas saistības.

Lai arī Lagarda atteicās norādīt Vašingtonas politiķiem, kā atrisināt savas nesaskaņas, viņa skaidri pavēstījusi, ka parādsaistību griestu paaugstināšana ir svarīga ASV un pasaules ekonomikas stabilitātei.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+