Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Haralds, Almants
Trešdiena, 22. februāris, 2017
4. augusts, 2015
Drukāt

Pasaules Hepatīta dienā veikti 900 B un C hepatīta eksprestesti, 47 pozitīvi rezultāti

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pasaules Hepatīta dienas ietvaros veikti gandrīz 900 B un C hepatīta eksprestesti, un 47 gadījumos konstatēts pozitīvs rezultāts, aģentūrai BNS pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Viņa informēja, ka salīdzinoši ar citiem gadiem eksprestestu veikuši daudz vairāk iedzīvotāju un ir palielinājusies arī interese par jautājumiem, kas saistīti ar B un C hepatītu.
SPKC epidemiologi uzsver, ka pozitīvo testa rezultātu īpatsvars vērtējams kā ļoti augsts, un aicina iedzīvotājus, kuriem ir aizdomas par iespējamu inficēšanos ar hepatītu, vērsties pie sava ģimenes ārsta, kurš izvērtēs nepieciešamību veikt papildu veselības pārbaudes.

Arāja atgādināja, ka B un C hepatīta un HIV eksprestestus bez maksas iespējams veikt visu gadu HIV profilakses punktos, kas izvietoti Rīgā, Jūrmalā, Ventspilī, Ķekavā,

Bauskā, Saldū, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Kuldīgā, Balvos, Liepājā, Ogrē, Olainē, Talsos un Tukumā.

Pasaules Hepatīta dienas ietvaros, kas tiek atzīmēta 28.jūlijā, SPKC katru gadu aktualizē jautājumus par vīrushepatītiem un skaidro B un C hepatīta eksprestesta nozīmi.

Tāpat tiek sniegta iespēja pēc iespējas vairāk Latvijas pilsētās veikt B un C hepatīta eksprestestus bez maksas.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+