Mobilā versija
+15.3°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
20. jūlijs, 2017
Drukāt

Pasaules izstādes uz lielā ekrāna

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un tā mākslas muzejs “Rīgas birža” sadarbībā ar kinoteātri “Kino Citadele” jau trešo sezonu piedāvā mākslas mīļotājiem un kino cienītājiem iespēju uz lielā ekrāna redzēt pasaules mēroga izstādes.

Ceļojums 19. un 20. gadsimta mijas mākslas pasaulē sāksies 20. jūlijā ar filmu par Vinsenta van Goga muzeja krājumu Amsterdamā. No 165 biļetēm vēl atlicis mazāk par pusi.

Nākamie kinoceļojumi vedīs uz Londonas Karaliskās mākslas akadēmiju, Luksemburgas muzeju, Orsē muzeju Parīzē, Londonas Nacionālās galeriju, Filadelfijas mākslas muzeju, Oslo Nacionālā muzeju, Munka muzeju, Galerijas Tate Modern, Londonā un Ņujorkas Modernās mākslas muzeju MoMA.

Filmās tiek rādīti ne tikai izstādēs un kolekcijās redzamie mākslas darbi – skatītāji aicināti iepazīt arī izstāžu veidošanas radošo un tehnisko procesu, ar vēsturnieku un dažādu speciālistu palīdzību izprast, ko mākslas darbi spēj vēstīt par saviem autoriem un laika periodu, kurā ir tapuši.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (5)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+