×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Pasaules kausa finālam pieteiks olimpisko duetu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Startam pludmales volejbola Pasaules kausa (PK) finālā Latvijas Volejbola federācija (LVF) plāno pieteikt Londonas olimpiskajās spēlēs bronzas medaļas izcīnījušo duetu Mārtiņu Pļaviņu/Jāni Šmēdiņu, tiesa, turnīra rīkotāju ieviesto izmaiņu dēļ pašlaik nav zināms, kad sacensības notiks.

LVF Pludmales volejbola komisija federācijas valdei apstiprināšanai izvirzīja Pļaviņa/Šmēdiņa duetu, aģentūrai BNS pirmdien pastāstīja LVF ģenerālsekretārs Egils Cīrulis. Viņš arī paskaidroja, ka sākotnēji noteiktajā laikā no 9. līdz 13.janvārim turnīrs nenotiks, bet informācijas par PK fināla jauno norises laiku nav. Sagaidāms, ka turnīra norises vieta nemainīsies un tas notiks Brazīlijā, piebilda LVF ģenerālsekretārs.

Cīrulis prognozēja, ka LVF valde Pludmales volejbola komisijas lēmumu apstiprinās, tādējādi Pļaviņš/Šmēdiņš iegūs tiesības pārstāvēt Latviju pirmajā PK finālā. LVF valdes sēde klātienē nav paredzēta, un savu viedokli valdes locekļi izteiks rakstveidā. Neraugoties uz nezināmo turnīra norises laiku, organizatori nav mainījuši nosacījumu dalībnieku pieteikumus iesniegt līdz 9.decembrim.

LVF rēķinās, ka iebildumu spēlēt olimpiskajā sastāvā nebūs arī Pļaviņam un Šmēdiņam, lai gan duets nākamajā sezonā vairs kopā nespēlēs. “Paredzu, ka iebildumu nebūs, [Pludmales volejbola] komisijas pieņemtais lēmums tomēr balstās uz noteiktu informāciju,” teica Cīrulis.

Novembra sākumā LVF sanāksmē federācijā uzklausīja sportistus un viņu trenerus, kas ļāva pārliecināties, ka nav vienota viedokļa, kādam duetam no četriem Latvijas olimpiešiem būtu jāpiedalās pirmajā PK finālā. Situācijas risinājumam LVF Pludmales volejbola komisijai uzdeva veikt situācijas analīzi un izstrādāt ieteikumu, ko iesniegt izskatīšanai federācijas valdē.

Turnīrā Brazīlijā kā Kontinentālā kausa projekta noslēgumā pludmales volejbolisti pirmām kārtām pārstāvēs valsti, un tās nebūs sacensības noteiktiem pāriem, uzsvēra LVF ģenerālsekretārs. PK finālā būs pārstāvētas 10 valstis, kas katra varēs pieteikt vienu pāri.

Londonas olimpiskajās spēlēs 9.vietu dalīja Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins. Rudenī kļuva skaidrs, ka Šmēdiņš nākamo sezonu plāno aizvadīt kopā ar Samoilovu, savukārt Pļaviņš jauno pārinieku vēl nav nosaucis. Šmēdiņš un Samoilovs sezonai kopā sākšot gatavoties pēc jaunā gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+