×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Pasaules kausa finālturnīrā futbolā izmantos vārtu gūšanas noteikšanas tehnoloģiju

futen2

Starptautiskā Futbola asociāciju federācija (FIFA) paziņojusi, ka 2014.gada Pasaules kausa finālturnīrā Brazīlijā tiks izmantota vārtu gūšanas fiksēšanas tehnoloģija, kas ļaus precīzi noteikt, vai bumba šķērsojusi vārtu līniju, otrdien informē aģentūra “Reuters”.

FIFA, pieņemot šādu lēmumu, aicina pieteikties tehnoloģiju piegādātājus, kuri var pieteikties konkursā uz savas sistēmas apstiprināšanu. Līdz šim FIFA ir licenzējusi divas sistēmas – “Hawk Eye” (“Vanaga acs”) un “GoalRef” (“Vārtu tiesnesis”). Abas šīs sistēmas pirmo reizi izmantoja pērn Japānā notikušajā klubu Pasaules kausa izcīņā.

Vārtu gūšanas fiksēšanas tehnoloģija tiks izmantota arī šogad Brazīlijā gaidāmajā Konfederācijas kausa izcīņā, kas kalpos kā mēģinājums pirms Pasaules kausa.

“GoalRef” sistēmas pamatā ir magnētiskā lauka darbība, savukārt “Hawk Eye” ir kameru sistēma, kas novēros vārtu līniju. Lielbritānijā izstrādāto “Hawk Eye” sistēmu jau izmanto tenisā un kriketā. Savukārt “GoalRef” radīja Dānijas un Vācijas speciālisti, speciāli aprīkotas bumbas sekošanai izmantojot magnētiskus sensorus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+