Sputnik/Scanpix

Pasaules kausa pusfinālā būs superspēle Kanāda – Krievija 0

Krievijas hokeja izlase, kuru trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, ceturtdien Toronto ar 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) uzvarēja Somiju, nodrošinot sev vietu Pasaules kausa izcīņas pusfinālā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Krievija, kura maču aizvadīja bez traumu guvušā Pāvela Dacjuka, ar panākumu nodrošināja sev otro vietu B apakšgrupā, kamēr aiz pusfināla svītras palika Ziemeļamerikas U-23 izlase, kurai, lai tiktu labāko četru komandu skaitā, bija nepieciešams, lai Somija izcīna uzvaru.
Pusfinālā Kanāda sestdien mērosies spēkiem ar Krieviju, bet Zviedrija svētdien tiksies ar Eiropas izlasi.

B apakšgrupas pēdējā spēlē ceturtdien pirmajā periodā vārti netika gūti, bet otrā perioda sākumu ļoti labi aizvadīja Krievija, kura īsā laikā guva divus vārtus.
Rezultātu 24.minūtē pēc Aleksandra Ovečkina teicamas piespēles atklāja Vladimirs Tarasenko, bet 79 sekundes vēlāk Ivans Teļegins krievu pārsvaru dubultoja. Zīmīgi, ka neilgi pirms pirmajiem vārtiem Somijas izlases talants Mikaels Granlunds trāpīja pa pretinieku vārtu stabu.
Pārsvaru Krievija nostiprināja trešā perioda sākumā, kad 44.minūtē, spēlējot četratā pret četriem, savus pirmos vārtus turnīrā iemeta Jevgēņijs Malkins, kurš bija precīzs no iemetiena apļa, jo Somijas izlases vārtsargs Tūka Rasks šajā epizodē nospēlēja nepārliecinoši.

B apakšgrupas kopvērtējumā uzvaru ar trīs spēlēs iegūtiem pieciem punktiem jau iepriekš bija nodrošinājusi Zviedrija, kura izcīnīja uzvaras divos mačos, bet vienā zaudēja pagarinājumā. Tikmēr Krievija un Ziemeļamerikas U-23 izlase tika pie četriem punktiem katra, tomēr savstarpējā cīņā ar 4:3 uzvarēja krievi. Savukārt Somija visās trīs spēlēs zaudēja un grupā palika pēdējā.

Pasaules kausa hokejā apakšgrupu turnīra noslēdzošajā mačā ceturtdien Čehija ar rezultātu 4:3 (1:1, 3:1, 0:1) pārspēja ASV, tomēr abas valstsvienības jau pirms šī dueļa bija zaudējušas cerības uz pusfināla sasniegšanu.
Kaut otrajā trešdaļā ASV spēja panākt neizšķirtu 2:2, turpinājumā Čehija 39 sekunžu laikā iemeta divas ripas. Ziemeļamerikāņi izšķirošajās 20 minūtēs spēja atspēlēt tikai vienus vārtus un turnīru noslēdza ar trim zaudējumiem trijos mačos.
Uzvarētājiem divas reizes izcēlās Milans Mihaleks, bet pa vieniem vārtiem iemeta Zbiņeks Mihaleks un Andrejs Šustrs. Tikmēr ASV izlasei ar vārtu guvumiem palīdzēja Džo Pavelskis, Džastins Abdelkeiders un Raiens Makdonahs.
“Neviens no mums nav priecīgs, kas šeit notika,” pauda ASV izlases galvenais treneris Džons Tortorella. “Vienkārši neatradām veidu kā uzvarēt.”

Pusfināla cīņas notiks sestdien un svētdien, bet finālsērija, kurā labākās komandas cīnīsies līdz divām uzvarām, sāksies otrdien, otrā spēle tiks aizvadīta 29.septembrī, bet trešā spēle, ja vien būs nepieciešama, notiks 1.oktobrī.