Lionelam Mesi (no labās) un Argentīnas izlasei pirms došanās uz Pasaules kausu veiksmi novēlēja valsts prezidents Maurisio Makri.
Foto – AFP/LETA

Pasaules kausā uz skatuves kāpj arī Mesi 0

Pasaules kausa finālturnīrā futbolā cīņā iesaistās debitante Islande, kas turnīru sāk pret zvaigžņoto Argentīnas izlasi.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Dienas agrajā spēlē plkst.13 laukumā dosies Francijas un Austrālijas izlases, plkst.16 cīņu uzsāks Argentīna un Islande, plkst.19 spēkiem mērosies Peru un Dānija, bet vēlajā mačā plkst.22 uzvarētāju lūkos noskaidros Horvātija un Nigērija.

Visas spēles tiešraidē būs vērojamas Latvijas Televīzijas 7.kanālā.

C grupas dalībniece Francija iepriekš piedalījusies 14 Pasaules kausa finālturnīros, lielāko sasniegumu gūstot 1998.gadā savās mājās, kad pirmo un līdz šim vienīgo reizi kļuva par pasaules čempioni. Tāpat 2006.gadā Francija spēlēja Pasaules kausa finālā, kurā gan zaudēja, bet 1958. un 1986.gadā palika trešajā vietā. Pirms četriem gadiem Francijas izlase aizkļuva līdz sacensību ceturtdaļfinālam, kurā ar 0:1 zaudēja nākamajai čempionei Vācijai.

Tikmēr Austrālija komandas vēsturē piedalījusies četros Pasaules kausa finālturnīros, tur spēlējot arī trīs iepriekšējās reizes pēc kārtas. Vienīgo reizi izslēgšanas cīņas tika sasniegtas 2006.gadā, komandai apstājoties astotdaļfinālā, bet 2010. un 2014.gadā tāpat kā debijas reizē 1974.gadā komanda turnīru beidza jau pēc priekšsacīkstēm.

Argentīna, kas spēlē D apakšgrupā, iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā piedalījusies 16 reizes, 1978. un 1986.gadā kļūstot par pasaules čempioni, bet vēl trīs reizes ieņemot otro vietu. Arī pirms četriem gadiem notikušajā turnīrā Argentīna aizkļuva līdz finālam, taču papildlaikā zaudēja Vācijai. Tāpat iepriekšējos trīs Pasaules kausa finālturnīros Argentīna ikreiz sasniegusi vismaz ceturtdaļfinālu.

Islande Pasaules kausa finālturnīrā spēlēs pirmo reizi, kļūstot par valsti ar vismazāk iedzīvotājiem šī turnīra vēsturē, kas spējusi kvalificēties finālsacensībām. Islandes izlase līdz šim savu lielāko panākumu guva pirms diviem gadiem, kad Eiropas čempionātā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Dānija, kas ir C grupas dalībniece, līdz šim piedalījusies četros Pasaules kausa finālturnīros, labāko sasniegumu gūstot 1998.gadā, kad tika sasniegts ceturtdaļfināls. Tāpat 1986. un 2002.gadā Dānija izkļuva no apakšgrupas, apstājoties astotdaļfinālā, bet 2010.gadā, iepriekšējo reizi spēlējot šajā turnīrā, dāņi apakšgrupā izcīnīja vienu uzvaru trīs spēlēs, tomēr izslēgšanas cīņās netika.

Savukārt Peru piedalījusies četros Pasaules kausa finālturnīros, taču pēdējo reizi šajā turnīrā spēlēja 1982.gadā. Labākais sasniegums tika gūts 1970.gadā, kad komanda aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Cita D apakšgrupas dalībniece Horvātija līdz šim Pasaules kausa finālturnīros spēlējusi četras reizes, debijā 1998.gadā sensacionāli izcīnot trešo vietu. Tikmēr pirms četriem gadiem Horvātijas izlase nespēja pārvarēt grupu kārtu, izcīnot vienu uzvaru trīs spēlēs.

Nigērija iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā piedalījusies piecas reizes, debitējot 1994.gadā, kad sasniedza astotdaļfinālu. Izslēgšanas turnīrā Nigērija iekļuva arī 1998. un 2014.gadā, taču tālāk par astotdaļfinālu nekad nav tikusi. Galvenais treneris.

Pasaules kausa finālturnīrs piedzīvo debiju Krievijā, un kopumā tas norisinās jau 21.reizi, Vācijai cenšoties aizstāvēt pirms četriem gadiem Brazīlijā izcīnīto trofeju.

Sacensībās piedalīsies 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu stadijā, kas sāksies no astotdaļfināla.

Vislielākā pārstāvniecība jeb 14 izlases ir no Eiropas, kamēr no Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas sacensībās piedalīsies pa piecām vienībām. Tikmēr no Ziemeļamerikas finālturnīrā startēs trīs valstu izlases.

Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.