×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Pasaules kori dziedās Rīgā, Siguldā un Salaspilī. Koncertu programma 17. jūlijam

Pasaules koru olimpiādes dalībnieku parāde - gājiensPasaules koru olimpiādes dalībnieku parāde - gājiens

Šovakar iespēja dzirdēt Pasaules koru olimpiādes korus būs ne tikai rīdziniekiem un pilsētas viesiem, bet arī Rīga 2014 partnerpilsētā Siguldā un Salaspilī.

Rīga 2014 partnerpilsētā Siguldā, Siguldas pilsdrupu estrādē šovakar pl. 20:00 notiks Pasaules koru olimpiādes Svētku koncerts, kurā uzstāsies Pekinas Filharmonijas bērnu koris no Ķīnas, Keiptaunas jauniešu koris no Dienvidāfrikas un Ateneo kamerkoris no Filipīnām. Koncertā ieeja brīva.

Savukārt Salaspils Dievmātes Rožukroņa Karalienes baznīcā Draudzības koncertā pl. 19:30 uzstāsies Taičunas kamerkoris (Ķīnas Taipeja), Helsingborgas vokālais ansamblis (Zviedrija) un Midlendas Mākslas centra koris (ASV). Tāpat kā citos draudzības koncertos, arī šajā ieeja ir bez maksa.

Draudzības koncerti 17.jūlijā Rīgā:
plkst. 14:00 Vērmanes dārzs (Ķīna, Rumānija, Latvija, ASV);
plkst. 16:00 Esplanāde (Horvātija, Latvija, Krievija, Lietuva, Kanāda);
plkst. 17:00 Origo Summer Stage (Horvātija, Krievija, Irāna, Uganda);
plkst. 17:30 LU Botāniskais dārzs (Ķīna, Krievija, Latvija, Horvātija, Izraēla).

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls, kas no 9. līdz 19. jūlijam Rīgā pulcēs piecu kontinentu 73 valstu 460 koru 27 000 dalībniekus. Tās mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā un apliecināt kopā dziedāšanas nozīmīgumu. Desmit dienu laikā Rīgas koncertzālēs un parkos norisināsies konkursi 29 kategorijās, meistarklases un semināri, īpašie koncerti un koru draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un daudzi citi aizraujoši pasākumi.

Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000. gada un notiek reizi divos gados. Pasaules koru olimpiādi Rīgā rīko nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju INTERKULTUR.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+