×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Pasaules Koru olimpiādes jauno ceremoniālo mūziku komponējis Zigmars Liepiņš

Foto: LETAFoto: LETA

Astotā Pasaules koru olimpiāde Rīgā tiks ieskandināta ar jaunu ceremoniālo mūziku, ko speciāli tai komponējis Zigmars Liepiņš, portālam “LA.lv pavēstīja koru olimpiādes sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Salna.

Salna atgādina, ka krāšņās atklāšanas un noslēguma ceremonijas – karoga ienešana, dalībvalstu karogu godināšana, Miera zvana iezvanīšana – ir nozīmīga Pasaules koru olimpiādes tradīcija, un tās pavada īpašā Pasaules koru olimpiādes mūzika. Sagaidot astoto Pasaules koru olimpiādi, līdz šim izmantoto mūziku nomainīs jauns skaņdarbs, kura autors ir Zigmars Liepiņš.

“Zigmars Liepiņš ir paveicis lielisku darbu,” apliecina Vācijas kultūras organizācijas INTERKULTUR prezidents Ginters Tīčs. “Tas ir liels pagodinājums mums un pasaulē lielākā koru konkursa cienīgs notikums, ka slavenais latviešu mūziķis piekrita uzņemties šo pienākumu.”

“Pēc septiņām Pasaules koru olimpiādēm bija pienācis laiks jaunai ceremoniālajai mūzikai,” uzskata INTERKULTUR mākslinieciskais direktors Ralfs Eizenbeiss. “Pulcinot 27 000 dalībnieku, astotā Pasaules koru olimpiāde Rīgā būs lielākā olimpiāde visā pasākuma norises vēsturē. Šis nozīmīgais sasniegums līdz ar jauno mūziku simboliski ievadīs mūs nākotnē.”

Jaunā Pasaules koru olimpiādes mūzika piedzīvos pasaules pirmatskaņojumu 2014. gada 9. jūlijā Atklāšanas ceremonijas laikā Arēnā Rīga, to atskaņos Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Jaunā fanfara, ar ko tradicionāli atklāj un noslēdz olimpiādi, tiks izmantota arī turpmākajās Pasaules koru olimpiādēs.

Jauns repertuārs ir arī starptautiskajam Festivāla korim, kas tradicionāli uzstāsies Pasaules koru olimpiādes noslēguma ceremonijā. Zviedru komponists Jērans Bejstams (Göran Bejstam) ir sagatavojis jaunu programmu, kurā ietilpst visā pasaulē labi zināmu skaņdarbu aranžējumi un kas pirmo reizi tiks atskaņota 19. jūlijā.

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls, kas no 9. līdz 19. jūlijam Rīgā pulcēs piecu kontinentu 73 valstu 460 koru 27 000 dalībniekus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+