×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. septembris, 2014
Drukāt

Pasaules labāko universitāšu reitingā arī septiņas augstskolas no Baltijas, tostarp LU (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes ēka.

Pasaules labāko universitāšu reitingā “QS World University Rankings” šogad iekļautas septiņas Baltijas valstu augstskolas, no kurām Latviju pārstāv tikai Latvijas Universitāte (LU).

LU reitingā ieņem 701.-800.vietu, atrodoties līdzvērtīgās pozīcijas kopā ar trim Lietuvas augstskolām – Kauņas Tehnisko universitāti, Viļņas Ģedimina tehnisko universitāti un Kauņas Vītauta Dižā universitāti.

Baltijas valstu vidū visaugstāk reitingā ierindotas Igaunijas augstākas izglītības iestādes, proti, Tartu Universitāte ieņem 379., bet Tallinas Tehniskā universitāte – 501.-550.vietu.

Lietuvu reitingā pārstāv četras augstskolas, no kurām visaugstāko jeb 551.-600.vietu ieņem Viļņas Universitāte.

Pirmo vietu reitingā ieņem ASV Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts. Otrajā vietā ir Kembridžas Universitāte (Lielbritānija), bet trešajā – Londonas Imperiālā koledža (Lielbritānija). Reitinga pirmajā desmitniekā atrodas tikai ASV un Lielbritānijas augstākās izglītības iestādes.

LU reitingā iekļuvusi jau otro gadu pēc kārtas, turklāt tā ir pirmā un vienīgā Latvijas augstskola, kas iekļauta starptautiskajā reitingā.

200 labākās pasaules universitātes atrodas 31 valstī, visvairāk ASV – 51, Lielbritānijā – 29, Vācijā – 13, Nīderlandē – 11, Kanādā – 10, Japānā – 10, bet Austrālijā – 8.

“QS World University Rankings” tiek veidots kopš 2004.gada, un šogad tas ir publicēts jau desmito reizi.

“QS World University Rankings” kopā ar Šanhajas “ARWU” un “Times Higher Education” reitingiem veido vienu no pasaules trim ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem. Tas tiek veidots, vadoties pēc vairākiem indikatoriem: pasaules mēroga reputācijas, augstskolu mācībspēku un darba devēju aptauju rezultātiem, citējamības, pasniedzēju un studentu skaita attiecības, kā arī ārvalstu studentu un mācībspēku īpatsvara.

QS veido gan pasaules, gan Āzijas un Latīņamerikas reģionu universitāšu reitingus. Tāpat QS veido reitingus arī pēc studiju jomām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es pabeidzu universitāti un mācījos vēl citur savas dzīves laikā. Es uzskatu, ka pamata izglītība ir jāiegūst savā valstī un papildināt zināšanas var citās valstīs, jo izglītots cilvēks spēj analizēt to, kas viņam ir noderīgs no citu valstu dotajām zināšanām, lai strādātu savas tautas labā.

  2. NU re, vajadzēja tikai pāris gadu vai citu reitingu, lai arī mēs tur nokļūtu.

Draugiem Facebook Twitter Google+