×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. jūnijs, 2015
Drukāt

Pasaules latviešu mākslas centrs maina ekspozīciju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 27. jūnijā plkst. 16 nodibinājums “Pasaules latviešu mākslas centrs” (PLMC) Cēsīs atklāj jaunās sezonas diasporas latviešu mākslas izstādi, LA.lv uzzināja mākslas centrā.

Apmeklētājiem būs iespēja iepazīt L. Mieriņa (Lielbritānija), L. Dombrovskas-Larsenas, H. Norīša (Austrālija), V. Reinholda, A. Leimaņa, V. Oestreicher, Y. Vaar (Kanāda), R. Grendzes, J. Mintika, G. Grīnberga, (ASV) un citu mākslinieku darbus.

No Čikāgas Cēsīs ieradusies mākslas kuratore Lelde Kalmīte, kas, iekārtojot izstādi, izceļ pāragri mūžībā aizgājušā ASV latviešu mākslinieka Jāņa Mintika skulptūras. Tās tapušas viņa darbnīcā Jaunmeksikas tuksnesī. J. Mintiks par savu daiļradi ir teicis: “Mani interesē dzīvības un nāves cikls – attīstīšanās un sairšana, jaunas sēklas, jauna augsne un jauna dzīve. Šī tēma tiek izteikta tēlnieciskā stāstījumā, iekļaujot dzīves jaunaudzi darbā pašā.”

No jauniegūtajiem kolekcijas darbiem izceļams arī Jana Senberga pastelis, kuru pazīstamais Austrālijas latviešu izcelsmes mākslinieks ziedojis PLMC, kā arī virkne Kanādas latviešu mākslinieku darbi, kas Latvijā līdz šim nav izstādīti. Izstāde cēsiniekiem un pilsētas viesiem ļaus iepazīties arī ar ASV latviešu vidējās paaudzes mākslinieku devumu.

PLMC mērķis ir nodrošināt ārpus Latvijas tapušas mākslas kolekcijas kvalitatīvu un ilglaicīgu glabāšanu un pieejamību plašai sabiedrībai Latvijā un ārvalstu apmeklētājiem, kā arī rūpēties, lai ārzemju latviešu mākslinieku devums kļūtu par Latvijas kultūras dzīves integrētu sastāvdaļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+