×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2013
Drukāt

Pasaules lētākā auto projekts brūk

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirms dažiem gadiem “Tata Motors” lēmums par neticami zemas cenas automobiļa projektu lika nervozi sarosīties pat pasaules lielākajiem autobūves uzņēmumiem – indieši solīja automobili, kura sākumcena būtu mazāka par 2000 eiro. 


 

Ņemot vērā šo citur pasaulē samērā nelielo summu un Indijas iedzīvotāju miljonus, kas sapņo par savu pārvietošanās līdzekli, projekts likās vairāk nekā daudzsološs.

2009. gadā pirmie “Tata Nano” ieradās dīleru salonos, taču izrādījās, ka pircēju vēlme pēc lētā mikroautomobiļa nemaz nav tik liela un – kas vēl bēdīgāk – sāka sarukt arvien vairāk. Neskatoties uz ražotāja centieniem novērst “Nano” trūkumus un uzlabot konstrukciju, tendence nemainījās – pieprasījums tikai kritās un pēdējos mēnešos tas samazinājies pat par 86%.
Vēl vairāk – četru gadu statistika liecina, ka kopš 2009. gada pārdoti vien 229 157 eksemplāri, ko patiesi nevar uzskatīt par panākumu. Pavelkot svītru, jāsecina, ka tas, kas neko nemaksā, neko arī nav vērts.
Pixel_10

Lai projekts neizgāztos pavisam, “Tata” plāno jaunus modeļus, kas būtu augstvērtīgāki un dārgāki, taču spētu ieinteresēt pircēju. Ja tie līdzināsies 2011. gada Ženēvas izstādē nodemonstrētajam konceptam “Pixel”, iespējams, panākumi neizpaliks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+