Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
26. februāris, 2015
Drukāt

Pasaules mākslas tirgus pērn sasniedzis rekordaugstu līmeni

Foto: wikimedia commonsFoto: wikimedia commons

Visu laiku augstāko cenu izsolēs šogad sasniedza Pola Gogēna glezna "Nafea faa ipoipo" jeb "Kad tu precēsies?".

Mākslas darbu tirdzniecības globālie rādītāji 2014. gadā sasnieguši rekordaugstu līmeni, liecina izpētes kompānijas “Artprice” dati.

Aizvadītajā gadā pārdoti mākslas darbi 15,2 miljardu ASV dolāru (13,4 miljardu eiro) vērtībā, kas ir par 26% vairāk, salīdzinot ar 2013. gadu.

Kopumā fiksēti 1679 darījumi par vairāk nekā vienu miljonu dolāru (881 000 eiro). Tas ir apmēram četras reizes vairāk nekā pirms desmit gadiem, norāda “Artprice”.

Kompānijas vadītājs Terijs Ermans sacīja, ka tie esot “fantastiski rezultāti – 300% pieaugums desmit gadu laikā”.

2014. gadā 125 mākslas darbi tika izsolīti par desmit miljoniem dolāru (8,8 miljoniem eiro) vai vairāk, taču 2005.gadā tik lielu summu sasnieguši vien 18 darbi.

Līdera statusu mākslas tirgū saglabāja Ķīna ar 5,6 miljardiem dolāru (4,9 miljardiem eiro), taču tai cieši sekoja ASV. Neskatoties uz to, Ķīnas ekonomiskās izaugsmes palēnināšanās un korupcijas apkarošanas rezultātā pārdošanas apjoms samazinājies par 5%, salīdzinot ar 2013. gadu.

Mākslas darbu izsolēs ASV tika iztērēti 4,8 miljardi dolāru (4,2 miljardi eiro), kas ir par 41% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Trešajā vietā ierindojas Lielbritānija ar 2,8 miljardiem dolāru (2,5 miljardiem eiro).

“Visos kontinentos ir konstants un agresīvs pieprasījums, īpaši no muzejiem,” teica Ermans.

“Laikā no 2000. līdz 2005. gadam tika izveidots lielāks skaits muzeju nekā visā 19. un 20. gadsimtā,” piebilda vietnes “Artprice.com” prezidents Vans Dzje. “Kārtīgam muzejam vajag vismaz 3000 līdz 4000 darbus, turklāt tam nevajadzētu atbrīvoties no iepriekšējiem darbiem.”

“Artprice” uzskata, ka drīzumā mākslas darbu cenas varētu sasniegt vēl nepieredzētu līmeni. Iepriekšējā desmitgadē pirmoreiz tika pārkāpta 100 miljonu dolāru (88 miljonu eiro) robeža, savukārt šomēnes franču mākslinieka Pola Gogēna darbs privāti tika pārdots par 300 miljoniem dolāru (264 miljoniem eiro). Kompānija pieļauj, ka tuvāko gadu laikā varētu tikt pārkāpta viena miljarda dolāru (881 miljona eiro) robeža.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+