×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Pasaules medijiem grūti laiki (1)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Ilustratīvs attēls

Preses brīvība pasaulē nekad nav bijusi tik apdraudēta kā tagad,  ikgadējā ziņojumā “Pasaules preses brīvības indekss” brīdina starptautiskā preses un vārda brīvības organizācija “Reportieri bez robežām” (RSF).

Latvija organizācijas ziņojumā par 180 valstīm ierindota 28. vietā, Lietuva 36. vietā, bet Igaunija – 12. vietā. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu situācija Latvijā pasliktinājusies un tā noslīdējusi par četrām vietām, kamēr Lietuva noslīdējusi par vienu pozīciju, bet Igaunija par divām pakāpusies. RSF ikgadējā ziņojumā norāda uz “ārkārtīgi toksisko” mediju pelšanu Donalda Trampa vēlēšanu kampaņā un kampaņā pirms Britānijas referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības. ASV un Britānija indeksā abas zaudējušas divas pozīcijas, atkāpjoties attiecīgi uz 43. un 40. vietu. RSF uzsver, ka preses brīvība ir briesmās vai ļoti nopietnā situācijā 72 valstīs, ieskaitot Krieviju, Ķīnu un Indiju. Pēdējā, 180. vietā, atrodas Ziemeļkoreja. Pirmajā vietā atrodas Norvēģija, tai seko Zviedrija un Somija, kura pirms tam sešus gadus bija pirmajā vietā. RSF balstījusies uz tādiem rādītājiem kā mediju neatkarība, pašcenzūra, likuma vara, caurskatāmība un pārkāpumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+