Ārstēšana

Pasaules Pretvēža dienu sagaidot0

Jau tradicionāli 4. februārī visā pasaulē tiek atzīmēta Pretvēža diena, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību cīņai ar ļaundabīgajiem audzējiem. 


 

Latvijā ik gadu vairāk nekā 10 tūkstošiem cilvēku tiek noteikta diagnoze “ļaundabīgs audzējs”. Statistika liecina, ka atklāto saslimšanas gadījumu skaits gadu no gada pieaug. To nosaka gan efektīvāka diagnostika, gan tas, ka cilvēki savlaicīgāk vēršas pēc mediķu palīdzības. Vienlaikus ir attīstījušās arī ārstniecības metodes, un onkoloģiskās saslimšanas, īpaši, ja tās atklātas sākotnējās stadijās, var sekmīgi ārstēt.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca ir vadošā multidisciplinārā jeb daudzprofilu onkoloģisko pacientu ārstniecības iestāde Latvijā. Slimnīcas sastāvā esošajā Latvijas Onkoloģijas centrā nepieciešamo mediķu aprūpi saņem divas trešdaļas no onkoloģiskajiem pacientiem. Daudzu gadu gaitā mūsu mediķu komanda ir uzkrājusi nozīmīgu pieredzi gan audzēju diagnostikā, gan ārstēšanā. Īpašu uzmanību slimnīca pievērsusi arī tam, lai pacientiem būtu pieejamas jaunākās un efektīvākās terapijas metodes, un šobrīd slimnīcas arsenālā ir gandrīz visi šobrīd pasaulē reģistrētie ārstniecības veidi.

Lai gan onkoloģija ir viena no valsts apmaksātajām ārstniecības programmām, neskatoties uz to, sabiedrībā nereti izskan palīgā saucieni kādam audzēja pacientam, kam finansējuma trūkuma dēļ nav bijušas iespējas turpināt terapiju. Arī nesen masu medijos analizētie dati liecina, ka onkoloģisko saslimšanu ārstēšanai, salīdzinot ar citām nozarēm, piešķirtais finansējums ir nepietiekams un diemžēl attiecībā pret pagājušo gadu atkal samazināts. Tomēr arī šajā sarežģītajā laika posmā mūsu valstī Austrumu slimnīcas mediķi ir gatavi katram pacientam rast vispiemērotāko palīdzības veidu.

 

LA.lv
LE
LETA
Veselam
Izrakstos no slimnīcas nenorādīs zāļu komerciālos nosaukumus
1 diena
LE
LETA
Veselam
“Repharm” un Konkurences padome atbalsta VM ieceri ieviest fiksētu maksimālo uzcenojumu medikamentiem
1 diena
LE
LETA
Veselam
Mediķi iestājas pret neloģisku algu palielinājumu un grozījumiem veselības aprūpes finansēšanas likumā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Krima atgriezīsies Ukrainas sastāvā, tas ir tikai laika jautājums. Saruna ar Dmitro Kulebu
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien daudzviet gaidāms neliels sniegs un lietus
9 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Vrubļevskis par Krievijas diskvalifikāciju: Jābūt individuālai, ne kolektīvai atbildībai 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Uz mediķu iecerēto deputātu testēšanu ierodas tikai viena politiķe
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tā mums ir liela nauda!” Auto pirkums pamatīgi pieviļ pensionāru pāri 1
3 stundas