×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Pasaules Pretvēža dienu sagaidot

boka_12

Jau tradicionāli 4. februārī visā pasaulē tiek atzīmēta Pretvēža diena, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību cīņai ar ļaundabīgajiem audzējiem. 


 

Latvijā ik gadu vairāk nekā 10 tūkstošiem cilvēku tiek noteikta diagnoze “ļaundabīgs audzējs”. Statistika liecina, ka atklāto saslimšanas gadījumu skaits gadu no gada pieaug. To nosaka gan efektīvāka diagnostika, gan tas, ka cilvēki savlaicīgāk vēršas pēc mediķu palīdzības. Vienlaikus ir attīstījušās arī ārstniecības metodes, un onkoloģiskās saslimšanas, īpaši, ja tās atklātas sākotnējās stadijās, var sekmīgi ārstēt.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca ir vadošā multidisciplinārā jeb daudzprofilu onkoloģisko pacientu ārstniecības iestāde Latvijā. Slimnīcas sastāvā esošajā Latvijas Onkoloģijas centrā nepieciešamo mediķu aprūpi saņem divas trešdaļas no onkoloģiskajiem pacientiem. Daudzu gadu gaitā mūsu mediķu komanda ir uzkrājusi nozīmīgu pieredzi gan audzēju diagnostikā, gan ārstēšanā. Īpašu uzmanību slimnīca pievērsusi arī tam, lai pacientiem būtu pieejamas jaunākās un efektīvākās terapijas metodes, un šobrīd slimnīcas arsenālā ir gandrīz visi šobrīd pasaulē reģistrētie ārstniecības veidi.

Lai gan onkoloģija ir viena no valsts apmaksātajām ārstniecības programmām, neskatoties uz to, sabiedrībā nereti izskan palīgā saucieni kādam audzēja pacientam, kam finansējuma trūkuma dēļ nav bijušas iespējas turpināt terapiju. Arī nesen masu medijos analizētie dati liecina, ka onkoloģisko saslimšanu ārstēšanai, salīdzinot ar citām nozarēm, piešķirtais finansējums ir nepietiekams un diemžēl attiecībā pret pagājušo gadu atkal samazināts. Tomēr arī šajā sarežģītajā laika posmā mūsu valstī Austrumu slimnīcas mediķi ir gatavi katram pacientam rast vispiemērotāko palīdzības veidu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+