×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Pasaules rallijkrosa čempionāts nākamgad notiks Rīgā

RXRiga_10

Autosporta līdzjutējiem labas ziņas – Latvija ir iekļauta “Monster Energy” FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2016. gada kalendārā. Sacensības notiks Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē.

Sacensību rīkotāji “RA Events” un pasaules rallij­krosa čempionāta organizatori “IMG” noslēguši ilgtermiņa līgumu, kas paredz posma rīkošanu Latvijā no 2016. līdz 2018. gadam. Sacensības Rīgā iespējamas, pateicoties Latvijas valdības atbalstam un sadarbības partnerim – Satiksmes ministrijas Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD).

“Mums ir dots izaicinājums un vienlaikus iespēja, tā ir jāizmanto! Latvijai ir izcili sportisti un vieta teju pilsētas centrā, kur izveidot rallijkrosa trasi, atliek vien šo sakritību realizēt dzīvē.

Šobrīd Biķernieku nacionālajai sporta bāzei ir jauns izaicinājums – trases 50. jubileju atzīmēt ar pasaules augstākā līmeņa rallijkrosa sacensībām. Gandrīz pusgadsimtu senā trases vēsture aizsākās ar mototrases atklāšanu 1966. gadā. Rallijkross ir jauns izaicinājums un jaunas iespējas gan Biķerniekiem, gan arī Rīgai un Latvijai. Latvijas valdība ir devusi zaļo gaismu šim projektam. Atbalstot rallijkrosa trases izbūvi, mēs ņēmām vērā arī to faktu, ka gluži kā pirms 50 gadiem, arī šobrīd mums ir cilvēki – fanātiķi, kas ies caur uguni un ūdeni, lai ideju īstenotu dzīvē,” par Latvijas vārda iekļaušanu pasaules čempionāta kalendārā izsakās Latvijas satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

“Vēlos izteikt pateicību “IMG” par sniegto uzticēšanos, iekļaujot Latvijas vārdu pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā. Augsta līmeņa sporta sacensības ir viena no Izglītības un zinātnes ministrijas darba prioritātēm, tādēļ vēlos uzslavēt Latvijas Automobiļu federāciju un “RA Events”, ar kuriem mums izveidojusies sadarbība jau vairāku gadu garumā. Pasaules čempionāta posma norise Latvijā ir ļoti nozīmīgs fakts, jo popularizēs Latviju kā starptautiska mēroga pasākumu norises vietu, stiprinās Latvijas pozīciju kā sporta tūrismu galamērķi, tādējādi ģenerējot arī būtiskus papildu ieņēmumus valsts un pašvaldības budžetā,” Latvijas iekļaušanu pasaules rallijkrosa čempionātā augstu novērtē Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns.

FIA specifikācijai un prasībām atbilstoša trases dizaina sagatavošanā Biķerniekos konsultācijas sniedz arī starptautiski atzīta kompānija “Apex Circuit Design”, kas līdz šim strādājusi vairāku autotrašu izveides projektos, tajā skaitā rallijkrosa trasēs Hokenheimā (Vācija) un Frančakortā (Itālija), kā arī F1 trasē Sepangā (Malaizija). Biķernieku kompleksajā sporta bāzē paredzēts izveidot 1295 metrus garu apli, kurā atbilstoši noteikumiem asfalta segums būs 60% trases, bet grunts klās atlikušos 40%. Braukšana paredzēta pretēji pulksteņrādītāja virzienam, tādējādi astoņi no 12 trasē paredzētajiem līkumiem vedīs pa kreisi, savukārt četri – pa labi. Atbilstoši iecerētajam trasē būs trīs tramplīni, no tiem divi atradīsies paralēli viens otram – tas ir, gan standarta aplī, gan “Joker” aplī radot unikālu risinājumu, ar ko Biķernieku rallij­krosa trasei atšķirties no citām čempionāta posmu norises vietām.

Preses konferencē piedalījās arī pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieki – latvietis Reinis Nitišs un norvēģis Peters Sūlbergs, kuri abi sēdās pie sporta automašīnu stūres un veica simbolisku pirmo braucienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+