×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. maijs, 2012
Drukāt

Pasaules Sadraudzības skrējiens Rīgā


skrien2

Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgu sasniedza Pasaules sadraudzības skrējiena “The World Harmony Run” daudznacionālā skrējēju komanda.


 

Jau no šā gada februāra nesot sadraudzības lāpu, vairāk nekā astoņu mēnešu garumā skrējēji apceļo Eiropas valstis, kopumā veicot ap 20 000 km garu distanci. Rātslaukumā viņus sagaidīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, sveicot dalībniekus un organizatorus pasākuma 25. gadadienā. A. Ameriks novēlēja visiem dalībniekiem izturību un veiksmi, uzsverot, ka, viņaprāt, skriešana ir viens no visdemokrātiskākajiem sporta veidiem, kas visā pasaulē vieno miljoniem cilvēku. “Skrienot ikvienam tiek dota iespēja pilnveidoties, pārvarēt savu slinkumu un nevarēšanu, uzvarēt sevi, tajā pašā laikā tā ir iespēja būt kopā, sajust pleca sajūtu un kā šoreiz – nest arī miera ideju pasaulē,” uzsvēra vicemērs.

Pasaules sadraudzības skrējiens “The Harmony Run” apmeklē tūkstošiem pasaules vietu, tiekas ar cilvēkiem, no rokas rokā nododot sadraudzības lāpu, tādējādi daloties ar savu iedvesmu un sapni par labāku pasauli. Skrējiena tradīcija iedibināta 1987. gadā, to iedvesmojis sportists, filozofs un mūziķis, UNESCO miera medaļas un Mahatmas Gandija miera balvas laureāts Šri Činmojs. Šāds skrējiens vienlaikus norit visā pasaulē – arī ASV, Āzijā, Centrālajā un Dienvidamerikā, Āfrikā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Tālāk no Rīgas skrējiena dalībnieki devās uz Jūrmalu, tad cauri Kandavai, Talsiem, Kuldīgai, Liepājai, Rucavai uz Lietuvas robežu un tad tālāk līdz pat līdz Vīnei, kur 8. oktobrī paredzēts šā skrējiena svinīgais finišs.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.6
Alūksne +14
Daugavpils +14.0
Saldus +14.7
Liepāja +14.0
Jelgava +15.1
Ventspils +14.8
Limbaži +15
Madona +14.6
Rēzekne +12.2
Draugiem Facebook Twitter Google+