Sports
Citi sporta veidi

Pasaules spēlēs Polijā piedalīsies septiņi Latvijas sportisti 0

Latvija Polijas pilsētā Vroclavā gaidāmajās Pasaules spēlēs tiks pārstāvēta sporta dejās, orientēšanās sportā, skvošā, veikbordā un airēšanā telpās, aģentūru LETA informēja Latvijas Sporta federāciju padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Vanaga.

No 20.līdz 30.jūlijam Vroclavā ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) atbalstu norisināsies X Pasaules spēles, kurās piedalīsies vairāk nekā 3000 sportisti no 111 valstīm.

Latviju Pasaules spēlēs Vroclavā pārstāvēs kopumā septiņi sportisti – sporta deju dejotāji Edgars Līnis un Elīza Ancāne, orientieriste Inga Dambe, skvoša spēlētāja Ineta Mackēviča, veikbordists Roberts Liņavskis un airētāji telpās Ludmila Ivanova un Rovoams Gavrilovs.

Vroclavā gaidāmajās Pasaules spēlēs lielākā delegācija būs mājiniecei Polijai ar 218 dalībniekiem vai komandām, kam sekos Francija ar 193 atlētiem vai komandām un Itālija ar 167 dalībniekiem vai komandām. Vislielākā delegācija no valsts, kas atrodas ārpus Eiropas, būs Amerikas Savienotājām Valstīm.

Šajās Pasaules spēlēs tiks pārstāvēti arī šādi Latvijā piekopti sporta veidi, kā aerosports, loka šaušana, pludmales handbols, biljards, boulings, kanoe airēšana, sporta dejas, florbols, frisbijs, vingrošana, džiu-džitsu, karatē, lakross, taibokss, orientēšanās sports, pauerliftings, skvošs, virves vilkšana, ūdensslēpošana un veikbords. Papildus oficiālajiem sporta veidiem šogad sacensības norisināsies arī amerikāņu futbolā un kikboksā.

Pasaules spēlēs 2013.gadā, kas norisinājās Kali, Kolumbijā, Latviju piecos sporta veidos pārstāvēja 39 sportisti.

Savulaik Pasaules spēlēs iekļautais regbijs-7 pērn debitēja olimpiskajās spēlēs, bet karatē, sporta kāpšana, sērfings un softbols būs sporta veidu sarakstā 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs. Pirms tam arī badmintons, triatlons un taekvondo šādā veidā tikuši iekļauti olimpiskajās spēlēs 2000.gadā, bet pludmales volejbols – 1996.gadā.

Pirmās Pasaules spēles norisinājās 1981.gadā ASV kā starptautiskas sporta sacensības sporta veidos, kuri netiek pārstāvēti plimpiskajās spēlēs. Pasaules spēles notiek reizi četros gados, un tās organizē un vada Starptautiskā Pasaules Spēļu asociācija.

LA.lv