Sports
Citi sporta veidi

Pasaules un Eiropas čempionātos startējušais džudists Mīlenbergs pieķerts dopinga lietošanā0


Džudistam Aigaram Mīlenbergam bijušas pozitīvas dopinga analīzes.
Džudistam Aigaram Mīlenbergam bijušas pozitīvas dopinga analīzes.
Foto: judo-lido.lv

Par antidopinga noteikumu pārkāpumu pagaidu liegumu piedalīties sacensībās saņēmis starptautiskajā apritē startējušais džudists Aigars Mīlenbergs, bet par aizliegto vielu lietošanu diskvalifikācijas saņēmuši vieglatlēts Kristaps Vējš-Āboliņš, kā arī divi pauerliftinga pārstāvji Aleksandrs Bļinkovs un Valērijs Smans, ziņo Latvijas Antidopinga birojs.

Mīlenbergs Latviju ir pārstāvis pasaules un Eiropas čempionātos, kā savulaik arī saņēmis finansējumu no Latvijas Olimpiskās vienības (LOV). Viņš ir daudzkārtējs Latvijas čempions, kā arī savulaik kļuva par Eiropas vicečempionu junioriem.

Pēdējās lielās sacensības, kurās viņš startēja, bija pērn, Mīlenbergam piedaloties “Grand Slam” un “Grand Prix” posmos.

Antidopinga birojs ziņo, ka Mīlenberga organismā 13.janvārī veiktajā dopinga pārbaudē atrastas aizliegtas vielas, tās metabolītu vai marķieru klātbūtne. Lieta tiek gatavota nodošanai Disciplinārajai antidopinga komisijai.

Savukārt šobrīd Mīlenbergam par pārkāpumu piespriests obligātais pagaidu aizliegums piedalīties sacensībās, kas stājies spēkā ar šī gada 20.februāri.

Pagājušajā gadā Latvijā kopumā 13 sportistu analīzēs konstatētas aizliegtas vielas jeb dopings, bet šobrīd lēmums paziņots tikai četru sportistu lietās.

Tikmēr garo distanču skrējējam Vējam-Āboliņam par meldonija lietošanu piespriesta četru gadu diskvalifikācija, kas stājusies spēkā ar pērnā gada 16.oktobri.

Antidopinga birojs atklāj, ka meldonijs skrējēja organismā atrasts 16.septembrī, nenosaucot sacensību vietu, taču Vējš-Āboliņš tajā datumā piedalījās Valmieras pusmaratonā, kur finišēja trešais.

Tāpat četru gadu diskvalifikācijas saņēmuši Bļinkovs un Smans, kuriem par anabolisku androgēno steroīdu lietošanu liegums stājies spēkā ar pērnā gada 25.oktobri. Abi pauerliftinga pārstāvji aizliegtās vielas lietošanā pieķerti pērn 29.septembrī.

Vēl virknei sportistu, līdz lietas izskatīšanai, ir piešķirts pagaidu aizliegums startēt sacensībās. Viņu vidū lielākā daļa ir pauerliftinga vai spēka trīscīņas pārstāvji, taču arī handbolists Raitis Narme un motokrosa braucējs Uvis Vasiļneko, kuram gan pozitīvas proves nav bijušas, taču viņš pārkāpis antidopinga kodeksu, jo izvairījies vai atteicies no analīžu nodošanas.

Jau ziņots, ka 2018.gadā Antidopinga birojs veicis 736 dopinga kontroles, savukārt maksas pakalpojumos tika veiktas 173 analīzes. Ārpussacensību kontrole tika veikta 391 reizi, savukārt 344 reizes kontroles notikušas sacensību laikā.

Analīžu rezultāti parādīja, ka 13 sportistu paraugos konstatējas aizliegtās vielas, kas ir jauns Latvijas antirekords, jo 2016.gadā bija deviņas pozitīvas proves.

Saistītie raksti

Visvairāk dopinga kontroļu veikts tādos sporta veidos kā vieglatlētika (109), riteņbraukšana (54), bobslejs (45), pauerliftings (36) un basketbols (30).

Jau ziņots, ka par antidopinga noteikumu pārkāpšanu divu gadu diskvalifikācija piespriesta karjeru noslēgušajam šorttreka sportistam Roberto Puķītim. Sods Puķītim piemērots, jo viņš nav sniedzis informāciju par savu atrašanās vietu. Gada laikā viņš nav izpildījis prasību ierasties uz pārbaudēm un/vai prasību sniegt nepieciešamo informāciju, kas ir antidopinga noteikumu pārkāpums.

LA.lv