×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Pasaules Universiādē Kazaņā Latviju pārstāvēs 120 sportisti

universiade-logo3

27.Pasaules vasaras Universiādē Kazaņā Latviju šogad pārstāvēs rekordliels dalībnieku skaits – 120 sportisti no dažādām Latvijas augstskolām. Universiāde norisināsies no 6.jūlija līdz 17.jūlijam, un tajā dalību pieteikuši 162 valstu pārstāvji.

Latvijas studenti valsts godu aizstāvēs 20 sporta veidos – airēšanā, kanoe un smaiļošanā, tādos cīņas sporta veidos kā bokss, cīņas sports, jostu cīņa, džudo, sambo, tāpat arī badmintonā, peldēšanā, paukošanā, sporta un mākslas vingrošanā, svarcelšanā, tenisā, galda tenisā, šahā, vieglatlētikā, kā arī divos komandu sporta veidos – volejbolā un regbijā 7×7.

Pasaules Universiādē 27 sporta veidos kopumā sacentīsies 10 442 sportisti – studenti. Vislielākās sportistu delegācijas būšot no Krievijas, Ukrainas, ASV un Japānas. Latvijas Augstskolu sporta savienības (LASS) prezidente Agita Ābele uzsver, ka tik liels dalībvalstu skaits Pasaules Universiādēs līdz šim vēl nav bijis. Sporta veidu skaits esot rekordliels, un tam atbilstot arī kopējais medaļu komplektu skaits – 351. “Šie skaitļi pārsniedz pat Londonas Olimpiādes spēlēs izcīnītos 302 medaļu komplektus. Kazaņā pirmo reizi studentu Universiādes spēļu vēsturē ir iekļauti tādi sporta veidi kā bokss, jostu cīņa, regbijs 7×7, sambo un sinhronā peldēšana,” stāsta Ābele.

Viņa pauž gandarījumu par to, ka Latvijas sportistiem ir iespēja piedalīties šajā pasaules sporta forumā un tikties uz viena skrejceļa ar visaugstākās klases sportistiem. Ābele cer, ka Latvijas pārstāvji spēs izcīnīt arī medaļas.

“27.Pasaules Universiādē piedalās tādi sportisti kā Laura Ikauniece, Jānis Leitis, Artūrs Plēsnieks, Olga Šišlova, Armands Zvirbulis un daudzi citi,” saka LASS prezidente.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+