×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Pasaules vēsture lidojumā uz ledus

cirque_du_galce_mark_mcnulty_3

Laikā, kad tuvojas vasara un Latvijai pāri veļas karstuma un negaisu viļņi, Rīgu apciemo mākslinieki, kam darīšana ar pavisam pretēju stihiju – “Cirque du glace” ir visā pasaulē pazīstams cirks uz ledus, kas par spīti tā vēsajam pamatam 26. maijā “Arēnā Rīga” sola visai ugunīgu cirka mākslas un daiļslidošanas kombināciju.

 

“Cirque du glace” guvis ievērību, uzstājoties visā pasaulē, pirmoreiz ieradīsies arī Rīgā, pie mums vedot ledus cirka izrādi “Evolution”, kurā sola aizraujošu priekšnesumu ar mūziku, gaismām, krāšņiem tērpiem un satriecošu akrobātiku.

Ledus izrādē atainota rašanās vēsture un cilvēka evolūcija, aicinot skatītājus ceļojumā pa tehnoloģiju neierobežotajām iespējām. “Cirque du glace” pārstāv salīdzinoši jaunu skatuves māk-slas žanru, kurā apvienots profesionālu Krievijas daiļslidotāju sniegums un neseno Rīgas viesu – pasaulslavenā “Cirque du Soleil” ietekme.

“Arēnā Rīga” divās izrādēs piedalīsies 33 talantīgi izpildītāji. Viens no cirka mākslā pazīstamajiem numuriem – “krievu nūjas” – pirmoreiz būs skatāms uz ledus, turklāt mākslinieks to izpildīs bez drošības siksnām.

 

Izrādē akrobātu pāris Jekaterina un Aleksandrs Belokopitovi veic lidojumus tieši virs skatītāju galvām, gaisā liesmo iekārtas milzu uguns konstrukcijas, simbolizējot cilvēku rasi un pielūdzot dabas vareno spēku.

 

Papildinot akrobātiskos trikus un brīnišķīgos tērpus, “Cirque de glace” izmanto aizraujošus gaismu un krāsu efektus, ko veidojuši mākslinieks Kriss Vilkss no Jaunzēlandes un Pekinas olimpisko spēļu noslēguma ceremonijas gaismu scenogrāfijas autors Tims Ratlidžs.

Izdevums “The Times” pēc izrādes noskatīšanās izsaucies – “žilbinoša kā Lasvegasa”. Izrāžu producente ir radošās kompānijas vadītāja, velsiete Vī Diplidža. Viņa cirka un ledus kombināciju sāka piedāvāt jau 1993. gadā, toreiz sajūsminot Monako princi, kurš vēlējās ledus cirka izrādes redzēt ik gadu. Viņas paspārnē arī izveidota kompānija “Krievu ledus zvaigznes” (“Russian Ice stars”), kuras pārstāvji piedalīsies izrādēs Rīgā.

Savukārt angļu apskatnieks Kermels Tomasos pērn pēc izrādes noskatīšanās rakstīja – jūs redzat čempionu cienīgu ātrslidošanu, vienīgi šī ir vēl ātrāka, talantīgāka un arī – bīstamāka atšķirībā no tā, ko esat raduši redzēt. Milzu kinoekrāns jūs ieved te lietus mežā, te Ņujorkas ielās, vienlaikus zīdā tērptiem slidotājiem burtiski lidojot neiedomājamā ātrumā.

 

Uzziņa

Izrādes: 26. V 15.00 un 18.00

Izrādes ilgums – 2 stundas, izrādei ir 2 daļas. 
Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena – Ls 10 – 30. Bērniem līdz 5 gadu vecumam ieeja bez maksas, neaizņemot atsevišķu sēdvietu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+