×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Pasaulslavenais mūziķu sastāvs “Pat Metheny Unity Group” Rīgā

ReklāmfotoReklāmfoto

26. aprīlī Rīgas Kongresu namā ar jaunākā albuma “KIN (←→)” koncertu uzstāsies 20 “Grammy” balvu ieguvējs un leģendārais ģitārists Pets Metīnī ar savu grupu “Pat Metheny Unity Group”.

Tieši ar koncertu Rīgā “Pat Metheny Unity Group” sāk albuma prezentācijas turneju Eiropā. Pets Metīnī par šo projektu un ierakstu teic, ka vārds “unity” (vienotība, saliedētība) norāda uz kaut ko nezināmu, ko viņš kā mūziķis ir tiecies sasniegt visu savu mūžu. Viņš arī piebilst, ka “KIN (←→)” ir pavisam citāds nekā jebkas, ko viņš kādreiz ir ierakstījis.

Apvienības “Pat Metheny Unity Group” sastāvu veido pieci pasaulē zināmi mūziķi – ģitārists Pets Metīnī, saksofonists Kriss Poters, bundzinieks Antonio Sančezs, basists Bens Viljamss un multiinstrumentālists Džiulio Karamazi. “Divarpus stundas bez pārtraukuma Metīnī atskaņo sev raksturīgās melodijas satraucošās akordu maiņās un harmonijās – vienlaikus grupa veido unikālus ritmus un muzikālās frāzes, kas izklausās tā, it kā būtu nākušas no dažādām pasaules malām un kultūrām. Antonio Sančezs pie bungām ir precīzs un daudzpusīgs, Kriss Poters ir nepārspējams, kā arī Bena Viljamsa basa spēle ir vienreizēja,” tā raksta “Jazz Times”.

“Pēdējā ceturtdaļgadsimta laikā ir grūti atrast vēl citus tādus māksliniekus kā Pets Metīnī, kuri būtu atstājuši tikpat lielu iespaidu uz moderno mūziku kā viņš,” saka Natans Rodrigezs, “jambase.com”. Metīnī stāsta, ka projekts “Pat Metheny Group” mainījis viņa dzīvi. Tā ir vienīgā grupa, kas ieguvusi septiņas “Grammy” balvas par septiņiem CD pēc kārtas. Pēc grupas pēdējā koncerta talantīgie mūziķi saprata, ka vēlas muzicēt kopā vēl, tāpēc pēc multiinstrumentālista itāļa Džiulio Karamazi pievienošanās grupai tika izveidota apvienība “Pat Metheny Unity Group”. Metīnī uzskata, ka ar šo grupu gandrīz jebkas ir iespējams.

Grupas līderis Pets Metīnī (Patriks Brūss) ir amerikāņu džeza ģitārists, komponists un “Pat Metheny Unity Group” dibinātājs. Starptautisku atzinību Metīnī ieguva 1975. gadā ar albuma “Bright Size Life” izdošanu, kam sekoja plejāde citu ierakstu, no kuriem trīs ieguvuši zelta albumu statusus.

Pets Metīnī ir 20 “Grammy” balvu laureāts 12 dažādās kategorijās, tostarp – labākais mūsdienu džeza izpildījums, labākais instrumentālā roka izpildījums un citi. Prestižo balvu klāstu papildina neskaitāmas uzslavas “DownBeat” kritiķu un “JazzTimes Magazine” lasītāju aptaujās, topu virsotnes prestižajā džeza žurnālā “All About Jazz”, “Billboard” un vēl daudzas citas nominācijas un balvas.

Varbūt noder!!


26. IV 19.00 Rīgas Kongresu nams

Biļetes: “Biļešu serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 30 – 70

Vairāk informācijas: www.rigasritmi.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+