×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Pasaulslavenu Ziemeļvalstu fotogrāfu izstāde

Foto - LETAFoto - LETA

No 12.augusta līdz 12.septembrim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā pirmo reizi Rīgā būs skatāma pasaulslaveno fotogrāfu Andersa Petersena (Zviedrija) un Jakoba Aues Sobola (Dānija) darbu izstāde, kurai dots nosaukums “Dzīslas”.

Šo notikumu īpaši svarīgu padara tas, ka abi starptautiski atzītie fotogrāfi savus darbus kopā izrādīs pirmo reizi.
Pirmajā acu uzmetienā viņu attēli var likties asi un nežēlīgi, taču zem šīs virspusējās kārtas – vai, varētu teikt, ādas – plūst spēcīgs siltums, ar kādu tiek panākta ne tik daudz realitātes imitācija, cik realitātes izjūta. Attēlos ir maigums, bet arī drudžaina nervozitāte, kas pauž ilgas, zinātkāri un liecina par nepastarpinātu klātbūtni.
Abi fotogrāfi nāk no dokumentālās fotogrāfijas tradīcijas, ko tie ir izvērsuši dienasgrāmatas stila dokumentācijā, paužot savus ļoti personiskos prātojumus par dzīvi, satiktajiem cilvēkiem un šodienas pasauli. Svarīgākais ir pati satikšanās ar portretējamo indivīdu vai vietu, nevis fotogrāfija vai tās estētika. Attēls stāsta tiklab par objektu, kā par objekta vērotāju – portrets un pašportrets saplūst vienā. Runa ir par dzīvi, par jautājumu uzdošanu, nevis par atbildēm, kā arī par piedzīvotā būtību, nevis tā virspusēju atainojumu. “Realitāte jau tāpat ir pārlieku izreklamēta”.
Plašāka informācija pieejama: www.rigaphotomonth.com

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+