×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

Pasažieriem ērtāki braucieni uz Maskavu (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

SIA “LDz Cargo” sadarbībā ar SIA “L-Ekspresis” apkalpotajā maršrutā Rīga–Maskava–Rīga kopš vakardienas kursē astoņi jauni vagoni, kuros pasažieriem piedāvā vairāk ērtību un lielāku drošību ārkārtas situācijā.

“LDz Cargo” valdes priekšsēdētājs Māris Bremze vakar svinīgajā vagonu atklāšanas pasākumā Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā jauno Tveras Vagonbūves rūpnīcā ražoto vagonu iekļaušanu SIA “L-Ekspresis” vagonu parkā nosauca par “jaunu lapaspusi” pasažieru pārvadājumu vēsturē. Jaunajos vagonos ir divvietīgas un četrvietīgas kupejas, automātiskās ar elektronisko atslēgu slēdzamas durvis, elektronisks tablo, kas rāda temperatūru vagonā un ārpus tā, moderna multimediju sistēma, kā arī transformējamas gultas, kas kupejās nodrošina vairāk brīvas telpas. Divvietīgo kupeju pasažieri var izmantot arī dušas. Bremze atzīst – pasažieru skaits Maskavas virzienā ir samazinājies, tāpēc svarīgi ar labāku piedāvājumu tos piesaistīt.

Pārvadājumus Maskavas maršrutā veic “LDz Cargo”, kas nodrošina ar lokomotīvi, bet SIA “L-Ekspresis” šo pakalpojumu nomā. “L-Ekspresis” valdes priekšsēdētājs Rolands Gorodeckis vakar vērsa uzmanību uz to, ka svarīgi ir piesaistīt pasažierus no autobusu un gaisa pārvadājumiem. Vai šī iecere īstenosies, rādīs laiks. Divvietīgajā kupejā biļetes cena uz Maskavu un atpakaļ ir 120 – 140 eiro.

Astoņi jaunie vagoni veido aptuveni 10% no kopējā “L-Ekspresis” piederošā vagonu skaita. R. Gorodeckis neatklāj jauno vagonu cenu, vien norāda, ka to atmaksāšanās laiks būs “ilgs”. Ja pasažieri novērtēšot jaunās iespējas, tad uzņēmums jaunus pasažieru vagonus izmantos arī citos maršrutos. “LDz Cargo” saņemta nomas maksa par maršruta Rīga–Maskava–Rīga apkalpošanu nemainīsies.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kad dzirdēsim par uzlabotiem vagoniem uz Eiropu?

 2. gribu braukt uz Berlīni Atbildēt

  Mūsu valdības ir pilnas ar veciem komūnistiem, padomiešiem, oligarhiem un krievmīļiem. Tie neatlaidīgi virza Latviju uz austrumu pusi. Kad beidzot būs latviska valdība?

 3. L-Ekspresis varēja apsvērt variantu ieviest atsevišķu vagonu ar sēdvietā (papildus ts kopējam), kā tas bija agrāk. Daudzi labprāt brauktu normālā vilcienā līdz Rēzeknei… Gan jau Krievijā arī būtu braucēji…
  Bet modernizēt sen bija laiks, savādāk tie ir bomžu varianta vilcieni. Krievijā līmenis, manuprāt, jau ir labāks…

 4. Leiši šādu maršrutu aizklspēja ciet. Mums uzlabo?

 5. viens ** īrē no otra – abi uzvārās, bet tauta maksā…

 6. 8 labiekārtoti no Maskavas, 2 lopu platformas uz, lai nesadomā
  atgriezties roģinā ???

Draugiem Facebook Twitter Google+