Bizness

Pasažieru pārvadātāji: finansējuma problēmas risināšana caur Saeimu ir laika kavēšana0

Foto – LETA

Latvijas pasažieru pārvadātāju finansējuma problēmas risināšana caur Saeimu ir nelietderīga laika kavēšana, aģentūrai BNS viedokli pauda Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) priekšsēdētājs Pēteris Salkazanovs.

“Es domāju, ka šī ir nelietderīga laika kavēšana. Pasažieru pārvadātājiem nav laika gaidīt tās divas nedēļas [pēc kurām paredzēts virzīt grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā uz Saeimu]. Turklāt jebkurā gadījumā šie grozījumi nenotiks pietiekami ātri, bet mums tiešām vairs nav laika,” teica Salkazanovs un piebilda, ka valsts budžeta līdzekļos neparedzētiem gadījumiem atlicis maz naudas.

Viņš atzina, ka situāciju varētu uzlabot, pārbīdot pārvadātājiem paredzēto maksājumo no gada beigām uz šo brīdi. “Iespējams, šodien [otrdien] valdībā satiksmes ministrs [Anrijs Matīss] runās ar finanšu ministru [Andri Vilku] un premjeru [Valdi Dombrovski]. Par šādu variantu viņi varētu izlemt, un tas uzreiz palīdzētu pārvadātājiem un dotu vairāk laika risināt problēmu tālāk,” sacīja LPPA vadītājs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka pirmdien koalīcijas partijas vienojās uz Saeimas sēdi pēc divām nedēļām virzīt grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, kas ļaus no valsts budžeta segt zaudējumus pasažieru pārvadātajiem par 2012.gadu. Savukārt Satiksmes ministrija, Finanšu ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstībās ministrija gatavo saskaņotu viedokli, kā būtu jāmaina pasažieru pārvadājumu finansējuma sistēma.

Ziņots arī, ka marta vidū pasažieru pārvadātāji protestēja pie valdības nama, prasot steigšus risināt kritisko finansiālo situāciju vietējos reģionālajos pasažieru pārvadājumos. Viena no pasākumu rīkotājiem Latvijas Autoostu un reģionālo pārvadātāju asociācijas valdes loceklis Uldis Kolužs aģentūrai BNS norādīja, ka sagaida finansiālās situācijas risinājumu līdz 15.aprīlim. “Ja 15.aprīlī, kad mēs saņemsim ikmēneša dotāciju, nekas nebūs mainījies, sasauksim ārkārtas sēdi par tālāko rīcību. Viens no variantiem ir, ka braucam tik, cik iedod naudu. Pašlaik mums dotācijas pietiek, lai brauktu divas trešdaļas no mēneša. Esam gatavi tā arī darīt ‒ 20 dienu brauksim, bet desmit ne ‒ un gaidīsim nākamo maksājumu,” paskaidroja Kolužs.

Satiksmes ministrijā iepriekš atzīts, ka veiksmīgākais problēmas risinājums būtu līgumu slēgšanas un sabiedriskā transporta pakalpojuma pasūtīšanas funkcijas reģionālajā satiksmē nodot direkcijas kompetencē, savukārt plānošanas reģioniem būtu uzticēts apzināt pašvaldību un iedzīvotāju vajadzības pēc sabiedriskā transporta pakalpojumiem un gatavot pieprasījumu nepieciešamajam pārvadājumu apmēram reģionā.

“Piedāvātā funkciju sadale ļautu īstenot starppilsētu un vietējo maršrutu vienotu plānošanu, dotu iespēju optimizēt maršrutu tīklus, novēršot izveidojušās reģionālās atšķirības, vienlaikus nepazeminot pakalpojumu pieejamības līmeni. Būtu arī iespējams realizēt vienotu tarifu politiku valsts mērogā, kā arī rastos priekšnosacījumi nesegto zaudējumu apmēra samazināšanai,” informēja ministrijā.

Latvijas pasažieru pārvadātāju asociācijas dati liecina, ka plānotais pārvadātāju budžeta deficīts 2013.gadā kopumā veido 4,1 miljonu latu, tostarp reģionālajos starppilsētu nozīmes pārvadājumos 1,84 miljonus latu un reģionālajos vietējās nozīmes pārvadājumos 2,26 miljonus latu, kas nozīmē, ka pārvadātāji nespēs iedzīvotājiem sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus divu bijušo rajonu teritoriju apmērā.

LA.lv
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Ielu tīrāmo mašīnu ražotājs “Bucher Municipal” piedzīvo strauju izaugsmi
11 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
340 tūkstošiem autovadītāju palielināta “bonus-malus” klase
12 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Clean R” īpašnieks: Mēs varējām parādīt zobus
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
4 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
7 stundas