×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

“Pasažieru vilciens” ar CAF tomēr nevienojas par jauno vilcienu iepirkumu

Foto - LETAFoto - LETA

Vienošanās starp pasažiru pārvadātāju pa dzelzceļu Pasažieru vilciens” (PV) un Spānijas kompānijas “Construcciones y Auxiliares de Ferrocariles S.A.” (CAF), kura uzvarēja PV konkursā par jaunu vilcienu piegādi, nav panākta, aģentūrai BNS pavēstīja satiksmes ministra biroja vadītājs Aivis Freidenfelds.

Viņš pastāstīja, ka PV valde īsi pēc pusnakts informēja Satiksmes ministriju par sarunu rezultātiem starp PV un CAF.

“Satiksmes ministrija pauž nožēlu, ka pēdējo mēnešu laikā nav izdevies panākt vienošanos starp PV un CAF par jaunu vilcienu iegādi. Kā informēja PV, pēdējās dienās starp abiem uzņēmumiem notika intensīvas sarunas un tajās tika panākts nopietns progress, tomēr par būtiskiem punktiem starp uzņēmumiem vienošanās netika panākta. Līdz ar to netika nodrošināta Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma pieejamība šim projektam pilnā apmērā,” teica Freidenfelds.

Viņš norādīja, ka Satiksmes ministrija ir pieprasījusi PV valdes detalizētu rakstisku skaidrojumu par sarunu gaitu un sasniegtajiem rezultātiem, kā arī iespējamiem tiesiskajiem riskiem. “Tāpat ministrs uzdevis sagatavot priekšlikumus par turpmāko rīcību esošajā aktivitātē piešķirto ES fondu apguvē iesniegšanai tuvākajā Ministru Kabineta sēdē,” piebilda Freidenfelds.

Jau vēstīts ‒ lai nezaudētu ES finansējumu jauno vilcienu iegādei, PV ar CAF līdz 2.oktobrim mēģināja panākt vienošanos par pieciem grozījumiem jau 2.aprīlī parakstītajā līgumā.

Finanšu ministrija, izvērtējot PV un CAF šā gada 2.aprīlī noslēgto līgumu par jauno vilcienu iegādi, secināja, ka PV , slēdzot jauno vilcienu piegādes līgumu ar CAF , nav ņēmis vērā valdības norādījumus. Arī Eiropas Komisija (EK) ir paudusi līdzīgu viedokli PV , ka plānotie līguma grozījumi satur tādas būtiskas izmaiņas, kas rada nepieciešamību jauna iepirkuma konkursa veikšanai, un EK varētu izskatīt iespēju atklātajai neatbilstībai piemērot finanšu korekciju 100% apmērā, kas ir 100 miljoni latu. Tādējādi šo summu vajadzētu segt no valsts budžeta. Pēc Satiksmes ministrijas paustā, parakstītais līgums vēl nav stājies spēkā, jo nav izpildīti līguma nosacījumi, kuri nosaka ES fondu finansējuma saņemšanu projektam pilnā apmērā.

Jaunā PV valde, kura tika iecelta pēc tam, kad līgumu parakstījusī PV valde maija otrajā pusē atkāpās no amata, līdz 31.maijam izstrādāja priekšlikumus jauniem līguma grozījumiem, kas atbilda sākotnējam līgumprojektam, kuram akceptu deva Ministru kabinets. Veiktos grozījumus apstiprināja gan Satiksmes, gan Finanšu ministrija. Pašlaik par tiem norit sarunas ar CAF .

Jauno 34 elektrovilcienu un septiņu dīzeļvilcienu iepirkuma iegādes kopējās izmaksas tiek plānotas 144 miljoni latu, no kuriem ES Kohēzijas fonda finansējums būs 100 miljoni latu, savukārt PV līdzfinansējums šā projekta realizācijai būs 44 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+