×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

“Pasažieru vilciens” gatavs tiesāties ar CAF

Foto - LETAFoto - LETA

Pasažieru pārvadātājs pa dzelzceļu “Pasažieru vilciens” (PV) ir gatavs nepieciešamības gadījumā tiesāties ar Spānijas uzņēmumu “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles” (CAF) saistībā ar plānoto vilcienu iepirkumu, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja PV valdes priekšsēdētājs Artis Birkmanis.

“Mēs esam vērtējuši juridiskos riskus, ja gadījumā mediācija beidzas bez rezultāta, un mēs esam gatavi šos riskus minimizēt un, ja būs nepieciešams, arī tiesāties,” teica Birkmanis.

Viņš atgādināja, ka   CAF  publiski ir paziņojis, ka ir iesniedzis prasību tiesā pret PV un Satiksmes ministriju. “Mēs vēlamies šo informāciju pārbaudīt un konkretizēt, un tad lemt par tālāko,” sacīja Birkmanis.

Aģentūra BNS jau vēstīja, 29.martā oficiāli beidzās mediācijas process starp PV un CAF, kurā puses centās panākt vienošanos par jaunu vilcienu iegādi. CAF 1.aprīlī paziņoja, ka mediācijas process noslēdzies bez panāktas vienošanās un uzņēmums iesniedzis prasību tiesā pret PV un Satiksmes ministriju par 2012.gada 2.aprīlī noslēgtā līguma izpildi.

PV un CAF 2012.gada aprīlī parakstīja līgumu par jaunu vilcienu piegādi Latvijai. Vēlāk tika konstatēts, ka parakstītais līgums neatbilst sākotnējam iepirkuma nolikumam, kā dēļ var būt apdraudēta Eiropas Savienības fondu finansējuma saņemšana šim darījumam 100 miljonu latu apmērā. CAF tika aicināts uz sarunām par līguma grozīšanu, taču līdz noteiktajam termiņam – pagājušā gada 2.oktobrim ‒ vienošanās par līguma grozījumiem netika panākta. CAF vērsās Stokholmas Tirdzniecības palātas Mediācijas institūtā, lūdzot sākt mediācijas procesu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+