×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. novembris, 2012
Drukāt

“Pasažieru vilciens” no bankas aizņemas 6,4 miljonus latu

Foto-LETAFoto-LETA

AS “Pasažieru vilciens” saņēmis no Satiksmes ministrijas (SM) atbalsta vēstuli kredīta ņemšanai bankā, kas arī izmantota, aizņemoties 6,4 miljonus latu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmumā. Nauda uzreiz pārskaitīta VAS “Latvijas dzelzceļš” kā parāds par infrastruktūras izmantošanu.

Kā ziņots, “Pasažieru vilciens” (PV) vairāku miljonu latu apjomīgo parāda problēmu nolēmis atrisināt ar kredītlīnijas atvēršanu bankā.

Kredītlīnija gan tiekot plānota kā īstermiņa risinājums, lai atmaksātu esošo parādu. PV esot lūdzis papildus līdzekļu piešķirt no valsts budžeta grozījumiem, taču visu nepieciešamo summu neesot saņēmis, līdz ar to esot jāmeklē papildus risinājumi.

SM iepriekš uzsvēra, ka no nākamā gada tiks strādāts pie dzelzceļa infrastruktūras finansēšanas principu uzlabošanas, kā arī PV tālākas iekšējas optimizācijas, izdevumu samazināšanas un ieņēmumu palielināšanas, lai sabalansētu infrastruktūras maksas apjomu ar pieejamo budžeta dotāciju un PV pašu ieņēmumiem.

PV par infrastruktūras izmantošanu šogad būtu jāmaksā 24 miljoni latu, taču valdība PV piešķīrusi vien 17 miljonus latu. Līdz ar to veidojas parāds, par kuru tiek iekasēta arī soda nauda.

Pērn pa dzelzceļu pārvadāti 20,16 miljoni pasažieru, un uzņēmuma apgrozījums bijis aptuveni 40 miljoni latu. PV pērn pārvadāja par aptuveni 2% mazāk pasažieru nekā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmumam izdevās strādāt bez zaudējumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+