Ekonomika
Bizness

“Pasažieru vilciens” pārvadājis vairāk pasažieru1

Foto-LETA

2018. gada pirmajā pusgadā AS „Pasažieru vilciens” pakalpojumus izmantojuši 8,63 miljoni pasažieru, kas ir par aptuveni 4% vairāk nekā līdzvērtīgā laika posmā 2017. gadā.

Tas skaidrojams ar dažādām AS “Pasažieru vilciens” pēdējā laikā veiktajām aktivitātēm un realizētiem stratēģiskajiem projektiem.

Piemēram, zonu tarifa ieviešana, dīzeļvilcienu modernizācija, piedāvātā iespēju pasažieriem iegādāties vilcienu biļetes internetā un mobilajā lietotnē, kā arī labvēlīgiem laikapstākļiem gada otrajā ceturksnī.

AS “Pasažieru vilciens” biļešu tirdzniecības sistēma šī gada jūnijā reģistrēja 500 tūkstošo e-biļeti. Šobrīd jau gandrīz 5% pasažieru braukšanas biļeti izvēlas iegādāties elektroniski, uzņēmuma mājaslapā internetā vai mobilajā lietotnē.

Joprojām saglabājusies ļoti augsta vilcienu precizitāte, no 41 335 veiktajiem reisiem 99,23% šī gada pirmajā pusgadā ir izpildīti savlaicīgi.

Kopējie ieņēmumi no biļešu tirdzniecības 2018. gada pirmajā pusgadā bija 9,43 miljoni eiro, kas ir par 5% vairāk nekā 2017. gada pirmajā pusgadā, kad ieņēmumi bija 8,96 miljoni eiro.

Pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai ikdienā tiek izmantoti 23 elektrovilcienu sastāvi un 18 dīzeļvilcienu sastāvi.

Uzņēmums 2015. gada septembrī sāka jaunu elektrovilcienu iepirkumu, un tā otrajā kārtā dalību turpina četri pretendenti – “PATENTES TALGO S.L”, “Stadler Polska Sp. z.o.o.”, “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A.” un “ŠKODA VAGONKA a.s.”.

Šobrīd ir noslēgusies tehnisko piedāvājumu izskatīšana un pārrunas par līguma noteikumiem. 2018. gada augusta sākumā visi četri pretendenti iesniedza savus finanšu piedāvājumus elektrovilcienu piegādei, un šobrīd notiek finanšu piedāvājumu izvērtēšana.

AS “Pasažieru vilciens” mērķis ir noslēgt līgumu par elektrovilcienu piegādi 2018. gada laikā. Līdztekus jauno elektrovilcienu iepirkumam norit darbs ar starptautiskajām finanšu institūcijām, lai nodrošinātu finansējuma piesaisti elektrovilcienu iegādei.

Saistītie raksti

Vienlaikus tiek strādāts ar Valsts kasi un vietējām bankām, lai varētu piesaistīt pēc iespējas izdevīgāku finansējumu elektrovilcienu iegādei.

Uzņēmums AS “Pasažieru vilciens” ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. “Pasažieru vilciens” ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā.

“Pasažieru vilciens” ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums.

LA.lv