×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Uldis Šmits: Agresiju ievada saukļi par krievu aizstāvēšanu, bet īstais iemesls ir cits (53)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Uldis Šmits

Ne jau nejaušas sakritības dēļ tie, kuri savulaik ierosināja tā saukto valodu referendumu Latvijā, vēlāk kļuva arī par Krimas “anšlusa” un tālākās Putina agresijas pret Ukrainu dedzīgiem piekritējiem. Tāpat likumsakarīgi, ka tie Latvijas politiķi, kuri, pēc 11. Saeimas vēlēšanām netikuši valdībā, izlēma ķerties pie “plāna B” un minēto referendumu atbalstīt, pēc pāris gadiem ilgstoši “neredzēja” nekādu agresiju no Krievijas puses Ukrainā (neesot “pierādījumu”), lai gan, kad stāvoklis kļuva pārāk acīmredzams, pieticīgi atzina Ukrainas tiesības uz savu starptautiski atzīto teritoriju. Starp Latvijā iniciēto pasākumu, kas notika 2012. gada 18. februārī, un Ukrainas karogu noraušanu no valsts iestādēm Krimā, kas sākās 2014. gada februāra beigās, pastāv zināma saistība – ja ne citāda, tad ideoloģiskas dabas, un tā sakņojas pazīstamajā izteikumā, ka PSRS sabrukums esot bijusi 20. gadsimta lielākā ģeopolitiskā katastrofa.

Referenduma ideju palaidušie – Lindermans ar kompāniju – pavisam noteikti ir vēstures gaitas putiniskas interpretācijas piekritēji, taču viņiem nebūtu izdevies neko sarīkot bez “Saskaņas” palīdzības, kuras ietvaros mums tika skaidrots, ka visa šī lieta ir protests pret labējo “režīmu” un vispār neattiecas uz valodu. Kas savā ziņā pat bija taisnība. Piemēram, konferencē Strasbūrā vācu eirodeputāts Berndts Poselts secināja, ka referendums Latvijā nav uzlūkojams kā jautājums par mazākumtautību tiesībām vai valodām, bet drīzāk kā centieni veidot otru Krievijas valsti jeb mazu Krieviju Eiropas Savienības sastāvā. Savukārt Ilmārs Mežs atgādināja, ka šāds referendums par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai nenotiktu, ja Latvija nebūtu atradusies padomju okupācijā gandrīz pusgadsimta garumā, kad valsts tika pārplūdināta ar migrantiem, tāpēc krievu valoda ir arī dzīvs simbols bijušajai PSRS. Respektīvi, mēģinājums iecelt krievu valodu par valsts valodu pilsoņu vairākuma apziņā neizbēgami saistījās ar Latvijas iznīcināšanu 1940. gadā, turklāt divvalodības oficializēšanas entuziasti un viņu atbalstītāji to nevarēja nesaprast.

Jāatzīst arī, ka viņi cerēja nevis uz teorētiski iespējamajiem Satversmes grozījumiem, bet uz pilsoņu vairākuma vienaldzību – ka valstisko pamatvērtību aizstāvju izrādīsies pamaz vai ka tie paliks mājās – un uz Eiropā radītu “troksni”. Taču cerības uz vienaldzību nepiepildījās. Un uz “troksni” – vēl mazāk, daļēji tāpēc, ka “Eiropā” lāgā nesaprata, kam tad valodu lietošanas jomā tas pretspars būtu jādod valstī, kur ir pārsimts krievu skolu, darbojas krievu teātri, pārbagāti pieejama krievu prese un kur galvaspilsētas mērs ir krievs. Rietumnieki sāk aptvert, ka Latvijā vienas mazākumtautības – ne citu mazāk aprūpēto – vārdā izvirzītās prasības visai maz saistās ar lingvistiskām vai kultūras dzīves problēmām, bet ar noteiktu politiku. Pašas Latvijas un arī ES pamatvērtību izpratnē bieži nepieņemamu, reizēm pat ārkārtīgi apšaubāmu, kuras izcelsme rodama dažādās Kremļa koncepcijās, ieskaitot Ukrainas graušanā izmantotās. Šo agresiju arī ievadīja saukļi par krievu valodas aizstāvēšanu. Patiesais un vairs neslēptais iemesls tomēr ir Ukrainas sodīšana par nepiekāpību, kas sākotnēji izpaudās kā ukraiņu nepiekāpība viņu pašu varai, kura atteicās no valsts nākotnei svarīga solījuma parakstīt asociācijas līgumu ar ES. Tas izraisīja notikumus, ko vainagoja Janukoviča bēgšana un ko Ukrainā iedēvēja par Pašcieņas revolūciju, savukārt Maskavā – par Rietumu inspirētu un, saka Kremļa TV kanāli, vietējo fašistu īstenotu puču, kas vērsts pret Krieviju, jo Ukraina jau tā pati Krievija vien ir… Arī Latvija nav necik tālu, bet pagaidām paliek politiski nesasniedzama. Kamēr tās pilsoņi saglabā valstisko pašcieņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. Ko veershaties pret KRIEVIJU KURA KURA PIRMAA NO VALSTTIM atzina Latvijas neatkariibu un ,ko Aizstaavat Ameriku kura savas pseido demokraatijas deelj izraisa karus un pataisa par vergiem valstis.Tad demokraatijas vaardaa prasiet pieraadiijumus tai Pashai Amerikai par Malaizijas lidmashiinu kura veel joprojaam neraada pieraadijumus ,nbet TURPRETI KRIEVIJA PARAADIJA SATELIIT UZNJEEMUMUS… Prasiet demokraatijas vaardaa ,kaa zjurnaalistiem pienaakas kur ir pieraadijumi par iipashi sagatavotaam specvieniibaam no Krievijas puses b,kas taisa shiis shausmas Ukrainaa, Turpreti Parashenko saistiiba ar valsts apveersumu un veidu ,kaa to iistenoja Krtievija pieraada.Ausekliishi neklausiet muusu zjurnalistiem kuri gvelzj tikkAI Amerikai par labu.

  • Pirmā vispār bija Islande.

  • būsi tikpat objektīvs un pastāstīsi,kurš tad bija tas,kurš to Latvijas neatkarību iznīcināja?Un vai ir iespējasa vel pārliecinošāks pierādījums Krievijas dalībai Ukrainas karā kā Putina piedalīšanās miera sarunās.Ja jau viņi tur nav,tad ko Putins meklē Minskā?Lai sēž savā Kremlī un pārskaita savus miljardus,kurus sapelnījis ” ņeposiļnim trudom”.

  • Un kam tad var ticēt par Ukrainā notiekošo? Labi, USA nesaka visu taisnību, Eiropā arī , bet vai tas automātiski nozīmē, ka Krievija nemelo? Cik naivam jābūt, lai noticētu ka separātistiem nez no kurienes uzradušies smagie ieroči un tehnika un prasmes ar tiem rīkoties… Tad jau Tev jābūt gatavam noticēt tam, ka piemēram amerikāņu tankus Abrams nodotu ukraiņiem, bet viņi stāstītu, ka tos ir atņēmuši separātistiem..

  • Ja kas, tad šodienas Krievija jau sen nav tā, kura atzina Latvijas neatkarību 1991. gadā. Krievija nav tā kopš tā simboliskā brīza, kad tā atjaunoja PSRS himnu…

 2. Janukoviča bēgšana ir apšaubāma, drīzāk Putina padoms atstāt Ukrainu, lai radītu leģitīmas varas trūkumu. Kā rezultātā radīts plānots haoss ar kara sekām!

 3. Bet to jau sen zinām.Rakstu daudz,bet virzības uz neatkarību maz.Tā pļāpāsim,kamēr izzudīsim kā latvieši?Krieviskie komentāri tikai apliecina pieaugošo necieņu pret pamatnāciju.Diversanti.

 4. Nu izskaidrojiet šim krievvalodīgajam cilvēkam,kādēļ tik patriotiskos latviešus pārvalda cilvēki,kuriem vismaz okupācijas periodā bija visai antipatriotiski.Tiklīdz šo temu grib paplašināt,izrādās ka visiem tik mutīgajiem it kā patriotiem reakcija kā pārbaidītam strausam.

 5. Beidziet rakstit krieviski,te nav krievija,te ir Latvija.

 6. Sitas smits ir priekslaiciigi novecojis,laikam draaz krieveni,ka tik lojals pret okupamtiem. Pretigs purns novalkaats,ka krievu kjirzas zaabaks….

 7. Grafist, Tu saki vienaa no komentaariem, ka esi represeets no Santkpeterburgas uz Rigu, jo negribeeji ar kko sadarboties, bet nodarboties ar zinaatni. Tad man ir jautaajums, ja ieprieksh esi sapratis varas un tautas atshkjiriibu, tad kaapeec Tu tagad ieniisti pilniigi visus latvieshus un ar nicinaajumu par latvieshiem izsakies?

  • Ta nav viņš represēts…Esmu personīgi pazīstams ar cilvēkiem no Maskavas, kuri šeit atmukuši no Krievijas…Viņi tā neuzvedas…Viņi novērtē to, ka atrodas šeit … Grāfists vienkārši par tādu izliekas…

   • Не верите значит. Ну что ж, это ваше право. Переубеждать не буду. Просто напомню о существовании в то время при каждом высшем учебном заведении первого отдела и практики вербовки к себе лучших выпусников. И за отказ от распределения грозило лишение диплома и уголовное преследование. Но это так, к слову.
    P.S. сегодня сложилась интересная дискуссия, но к сожалению не имею больше времени.

  • Но вот с чего вы взяли, что я ненавижу латышей и вообще всё латышское, и отношусь к латышам с пренебрежением, а? К своим коллегам я отношусь очень даже уважительно, и они ко мне тоже. Ибо мы одинаково не любим глупость и тупость, причём любой национальности. Сто раз уже имели возможность убедиться как это плохо влияет на работу.

   • Ņe o tom glagoļish…Jautājums bija – ko darīsi, ja šeit parādīsies zaļie cilvēciņi? Mēģināsi aizstāvēt savus latviešu kolēģus, vai vilksi ārā trikoloru un bļausi “Rebjata, ja svoi”? Koļisj…

    • Так и не уйдёшь совсем работы. За вас воевать не буду. Но и триколор не повешу. Коллег в обиду не дам, а вот из начальства кое кого, и вдёрнуть помогу. Теперь доволен.

     • Tev neliekas, ka šādā situācijā Tevi pašu paņems ciet kā Dzimtenes nodevēju, jo šeit esi trimdā? Tu laikam psrs neēsi dzīvojis..

     • A za kovo budjesh vojevatj? Trikoloru nekārsi, jo pietiek ar vlasoviešu iecienītajām georga lentītēm..pareizi? Priekšniecību gan esi gatavs nodot iznīcināšanai…malacis…ar citu rokām gatavs savas personīgās problēmas risināt laikā, kad valsts, kurā esi atradis patvērumu, tiek apdraudēta…molotok…un vēl saki ka esi gatavs savus kolēģus aizstāvēt….Tagad esmu dovoļen – pieteikami skaidri esi runājis…

   • Izlasi savus komentārus…

  • Grafist, nevienaa komentaaraa sheit zem raksta nav nevienas pozitiivas lietas, tikai vaidi un naids…, nekas, kas buutu kkaadi savienojams ar to, ka dziivo sheit un ka kkas ir labi. Kam ir jaanotiek, lai atdzimtu cilveeciiba un cienja pret vietu kuraa arii Tu cik var saprast atrodies. Pret Latviju un latvieshiem. Vai arii darbavietaa Tu ar latveishu koleegiem runaa krieviski, kaut zini, ka esi Latvijaa un vinji veelas dzirdeet latviski atbildes. Vai Tev pasham neliekas diivaini, ja aizbrauktu kaads latvietis uz krieviju un visur runaatu tikai latviski?

   • Нет, не могу уйти не попрощавшись. Вы можете думать и представлять себе всё, что хотите, ваше право, ваша фантазия. А вот с коллегами по работе мы общаемся на том языке, на котором нам удобно в данный момент, всё зависит от обстоятельств и от темы. И это мы так решаем, а не кто то решает за нас. Вот вы, к примеру, пишите не из Латвии, судя по всему. А я пишу из Латвии. Работаю и плачу налоги в Латвии, кто из нас больший патриот, а?!

    • 🙂 tepat dziivojam, arii nodokljus maksaajam. Ir cittautieshu koleegji dazhaadi, arii krievu tautiibas, mees savaa starpaa komuniceejam latviski. Patiesi cienam viens otru. Un mees visi esmam par neatkariigu Latviju. Jaabuuvee tik kopaa un jaabuut pozitiivam. Bet kopaa runaajam latviski, forshi!

    • Skazochnjiks…Nodokļu maksāšanu saista ar patriotismu…:)) Patriotismu nevar nopirkt…Tas tā, dļa spravki.

 8. Nav viņš nekāds “grafists”, bet Ždanokas palīgs Petropavlovskis.
  Starp citu, nupat viņš pakāsa prāvu Eiropas tiesā, tagad izlādēsavas dusmas šeit.

  • Мне даже лестно за такое сравнение. Но, увы, я это не он.

   • Značit Tu zini, kas ir Ždanoka un viņas palīgi…Hm…tagad ir skaidrs, kur balstās Tavi uzskati. Lai saprastu mūsējos izlasi “Lāčplēsi”, “Straumēnus”, “Dvēseļu puteni”, apmeklē Brīvdabas muzeju, aizej uz “Stūra māju”, apmeklē Dziesmu un deju svētkus, izlasi “Livonijas hronikas”…parunā ar saviem latviešu kolēģiem…pavaicā cik daudziem vectēvi ir karojuši pretējās frontes pusēs…Cik daudziem mājas sagrāvis karš un cik kolhozi, cik daudziem vecvecāki ir pabijuši izsūtījumā Sibīrijā, cik daudziem tika liegtas dažādas privilēģijas, jo bija nepareiza biogrāfija…Un uzdod sev doktora disertācijas cienīgu jautājumu – kapēc 1991. gadā PSRS civilokupantiem liedza tikai automātisku Latvijas pilsonības piešķiršanu un neko sliktāku nenodarīja…Kad atradīsi atbildi uz šo jautājumu, tad varbūt sāksi saprast kapēc Krievijā cilvēki nedzīvo tik labi, cik varētu…Un tad Tu varbūt sapratīsi, kapēc lielākais krievu tautas ienaidnieks ir komunisti…Un varbūt pēc tam Tu patiesi spēsi novērtēt Latviju un latviešus.

 9. Kur tads suds ka grafists radies?

  • Да там же где и ты, Ванечка!

   • grafists, var tevi luugt pirms komentee izmanto google, kaa pirms tam man zinaaji ieteikt 🙂

    • Nu protams. Попросить то ты всегда можешь. А вот захочу ли я, это вопрос.

     • Kaapeec tad Tu to iesaki dariit man? Gribeeji vienkaarshi panjirgaaties par otru?

     • Делает всегда тот, кому это больше надо. Ну это же ты меня не понимаешь, я же по латышски читаю. Tu ne saprot krieviski, bet tas ir tavas problēmas, ne manas, es latviski saprotu.

 10. Во Улдис отжигает. Не комментатор журналист, а чисто фокусник, так ловко передёргивать факты. Если граждане страны легимными способом устроили референдум, пусть даже его тема так противна автору и большинству латышского населения, и правовым способом высказали своё мнение, это не есть преступление! Это как раз демократия, а автор как раз навязывает своё мнение, что и сам референдум, и тем более его тема были незаконны. С чего это вдруг? А какова же тогда альтернатива? Нам, чтобы нас услышали, надо было что ли прийди к сейму с коктейлями молотова, и разнести сейм к чёртовой матери, так что ли?
  Избавтесь вы уже от своих «детских болезней», уж 23 года как независимость у вас, а вы всё ноете. Блин, почти половина населения страны говорит на русском языке, а он считается иностранным. Разве не моразм? И не надо нам сказки рассказывать про старуху европу, эта сука живёт двойными стандартами.

  • Viena no demokrātijas priekšrocībām ir iespēja mācīties. Arī tiem grūtgalvīšiem, kuri prot tikai svešvalodu. To – par mācīšanos – saviem domubiedriem atgādināja arī „visu bērnu draugs”, tirāns Uļjanovs. Taču viņa idejiskie mantinieki arī 21. gadsimtā „LAvīzes” lasītājus priecē ar gimalajiešu lāču radītu „morazmu”. 🙂

   • Слышь ты, персонаж сказочный. А ничего что я статьи ваши читаю и комментарии к ним, они ведь на латышском языке написаны, а!? Совсем с дуба рухнул? Я просто писать не хочу. Лениво это раз. А во вторых, с грамматикой не очень. А у ваших комментаторов есть препротивная такая черта. Когда им нечего возразить по существу, они начинают цепляться к правописанию, оперировать «чистотой латышского языка» как истиной в последней инстанции. Со стороны выглядит смешно.

    • A jesļi zavtra zeljonije chelovechki poprut po Latvii – chto Ti delatj budesh, a Grafist?

     • Это типа сочинение на тему: если завтра война, если завтра в поход. Я то ладно, я же урла, окупант, криеву цука и так далее. Воевать за вас я точно не буду. А вот что будешь делать ты, если так веришь, что «зелёные человечки» придут сюда?! В лес побежишь, или сразу сдаваться будешь?

    • Kas Tu pats esi Tev labāk zināt, tāpēc Tavu uzskaitījumu neapstrīdēšu. Tomēr Tu uz tiešu jautājumu neatbildēji – tātad esi viens no tiem, dēļ kuriem latvieši un to tautību pārstāvji, kuri jūtas piederīgi Latvijai, ir spiesti ar neuzticību skatīties uz krievvalodīgajiem…Piektā kolonna visā krāšņumā…Ja zaļie cilvēciņi parādīsies, tad…arī mežā varu doties…Pats labi zini ka komuņagas līdz 50 gadu beigām nespēja ar meža brāļiem tikt galā…

     • Не ну вы смешные, право слово. Конечно про себя я всё лучше знаю, но я всего лишь перечислил те эпитеты, которыми меня называют здешние комментаторы, это всё на их совести. Вот вы кричите про лояльность, про чувство доверия, а откуда она/оно возмётся?! Сколько людей в русофобском угаре вы лишили гражданства? Мне гражданство и теперь не светит, в соответствии с вашими законами. Так чего вы хотите после этого? Чтобы мы вас любили и уважали? Да ещё стали бы вас умирать?!
      Времена нынче сложные, войны высокотехнологичные, кругом электроника, беспилотники и т.д. Много ты по лесу то побегаешь без поддержки, а?

    • Grāfists ir skazočņiks – iedomājies, ka ir līdzvērtīgs Krievijas krieviem…:))… Priekš viņiem visi šeit dzīvojošie ir “fašisti”, bet tādi kā Grāfists – “fašist” un “predateļ”…Kapēc predateļ? Tāpec, ka nedzīvo Krievijā, tāpēc ka fašistu azotē sildās, tāpēc ka pēc kara Grāfista vecāki vai visdrīzāk vecvecāki pameta Pleskavas guberņu, lai nenomirtu bada nāvē un nonāca Latvijā, kurai arī pēc divkārtīgas frontes līnijas pārdzīvošanas, vienalga bija daudz lielākas izredzes nenomirt badā…Tāpēc ka dzīvoja Rīgā, strādāja zavodā, kurus uzcēla, lai būtu kur nodarbināt no bada nāves izbēgušos, tāpēc ka varēja peldēties Baltijas jūrā, tāpēc ka varēja blatot ka ir osvoboditeļ, tāpēc ka varēja dabūt dzīvokli bez rindas, tāpēc ka varēja dzīvot dzīvoklī, kura iepriekšējie īpašnieki latvieši bija vai nu miruši, vai ārzemēs, vai vēl nebija atgriezušies no bēgļu gaitām vai armijas…

     • Ну и кто из нас сказочник? Выдать в одном комментарии сразу столько латышских политических штампов, браво! Вообще то я из Питера, это раз. Во вторых, вы наверно будете смеяться, я здесь в ссылке. Отказался сотрудничать с одной очень серъёзной организацией, а она не простила такого к себе отношения. А я всего то, хотел просто заниматься наукой. Ну хотя бы возможность не отняли, но путь в аспирантуру зарубили напрочь.

     • nu jau tā ssilka jau vairāk kā 20 gadus ir beigusies.Kas tad tagad traucē atgriezties dzimtajā Pīterā?Vismaz vēl kādus dzīves gadus varētu padzīvot tajā vidē kur nav fašistu un neviens neliek runāt “na sobačjem jazike”.Vai tad pašam sevis nav žēl?Un arī mums būtu labāk,zinot,ka vēl viens “krimnaš”atbalstītājs tomēr kritiskajā brīdī būs mazāk.Un tev pašam drošāk-nez vai tie gradi un citi aprīkojumi spēs noteikt,kurš te ir fašists,bet kurš rašists.

    • Nu jau grafist, buusi pietiekami uzvilcies un arii paareejie, varbuut ir veerts mest mieru striidiem, bet padomaajam mieriigi. Latvieshi ir paraak maza tautinja, lai assimileetu krieviski runaajosho masu, taapat, kaa angliski, kjiniski utml runaajosho masu. Nu neapdraud latviski runaajoshie nevienu. Cepties par to ir smiekliigi. Probleema ir taa, ka latvieshi un latviski runaajoshie cittautieshi veelas Latvijaa runat latviski. Manupraat, to arii saprot gandriiz visi cittautieshi, kas dziivo Latvijaa. Iznjemot dazhus (varbuut grafists) un veel kaadu mazu saujinju pensionaru, par kuriem (ne)ruupeejas lielaa kaiminjvalsts un vinjiem tiek maksaata sasodiiti maza pensija, kas galiigi neatbilst lielaas kaiminjvalsts apgalvojumam, ka taa ruupeesies par saviem tautieshiem 🙁 Varbuut nepiecieshams paliidzeet, taa lai peecaak vinjiem nav iemesla raudaat, ka ir pamesti?

     • Jāprot viena lieta – lielu tautu pārstāvji vienkārši nespēj saprast šo latviešu valodas apdraudētības jautājumu, jo viņi ie lielas tautas pārstāvji…Vācietis nespēj iedomāties situāciju, kurā vāciešu Vācijā ir tikai 1,5 miljoni… Un ja vēl tas viss papildinās ar šovinismu un savas izredzētības apziņu, tad ir tā kā ir tagad…Uzskatāms piemērs – Eiropā uzskata ka čigāni ir minoritāte (viņu ir apmēram 5 miljoni) bet lavieši (1,5 miljoni ) NAV…

    • Klau, Grāfist – ko Tu esi izdarījis, lai saņemtu Latvijas pilsonību? Ņemot vērā Tevis paša teikto – galveno esi izdarījis – latviešu valodu māki…Tad kapēc neizdari līdz galam? Kur problēma? Esat pieraduši domāt, ka jums kaut kas pienākas tikai tāpēc, ka esat? Ja būtu pilsonis, tad tagad kaut ko citu teiktu? Diez vai…valodas referendums parādīja, cik šie pilsoņi ir patiesībā lojāli …Tu tagad to atkal apstiprini. Klau cik ilgi Krievija nespēja tikt galā ar mazo Čečeniju? Elektronika baigi palīdzēja? A par atbalstu nebaidies…būs.

     • В законе о гражданстве до сих пор есть статья, запрещающая членам партии становиться гражданами. Вот такой парадокс, у вас президент страны и почти весь сейм, бывшие члены партии. Только они же свои, и ещё вовремя подсуетились и вышли, только взгляды свои вряд ли поменяли. А я взглядов не менял, из партии не выходил.

    • Runājot par psaku personāžu – iesaku izlasīt pasaku līdz galam…Tur ir pats svarīgākais…Sprīdītis atgriezās mājās…”Virs galvas mūžīgs piena ceļš un mūžīgs ceļš zem kājām, tas ved uz zemi laimīgo un izrādās uz mājām..” Tā lūk…nekur nav tik labi kā mājās…Bet to Tu varētu arī nesaprast, jo tādiem kā Tev varbūt mājas ir tur, kur Tev ir labi…Ir tomēr starpība vai pašiem savās mājās strādāt un tās labākas darīt vai meklēt haļavu…Nu Tu jau pats saproti – “Po ščučemu veļeņiju, po moimu hoteņiju…”….

  • Tadā gadījumā Grāfists ir galīgi apmaldījies – šeit atrodas trimdā, bet ir apbižojies uz Latviju, nevis Krieviju…Opredelisj 🙂 Latvijā Tu esi atradis iespēju realizēt to, ko liegusi Krievija, bet Tu vienalga uzskati, ka Latvija Tev pāri nodarījusi…Tu esi skozochniks 🙂 Pat Ļeņins nestaigāja pa Razļivu mājas dedzinādams, jo bija uz turieni trimdā nosūtīts…bet Tu esi gatavs to darīt..:))) Umom russkih neponjatj…:))

  • Starp „grafista” rindiņām:
   „Мне гражданство и теперь не светит, в соответствии с вашими законами.”
   Nekad neesmu bijis stāvā sajūsmā par Latvijas likumiem, bet par šo – kā kulaks uz acs: īstā reizē.
   „Так чего вы хотите после этого?”
   Tikai to, lai Jūs parādāt sevi visā krāšņumā. Par to patiesi PALDIES!
   „Чтобы мы вас любили и уважали?”
   Kā saka krievi, – „vzaimno”! Jums – nekādas cieņas.

  • Grāfists ir pilnīgi apmaldījies realitātē – grib saņemt Latvijas pilsonību, bet nevar, jo ir bijis komunists…Ja esi bijis komunists, tad Tev tagad ir vismaz 44 gadi…Tādā gadījumā es nebrīnos par Tavu domu gājienu…tipiska komunistu loģika + a gde ja harčevatj budu?? Ja gribi saprast latviešus, tad aizej uz okupācijas muzeju, noskaties “Soviet story”…Izlasi “Gulaga arhipelāgu” un tad varbūt arī krievus sāksi saprast…Pagaidām nekas vairāk kā krievvalodīgs komunists no Tevis nesanāk…P.S. Tu esi dzīvs apliecinājums tam, ka pilsonības likums ir pareizs.

 11. Biju domājis, ka referenduma būtība sen jau apspriesta un visiem skaidra. Par Krievijas mērķiem arī nevienam šaubu nav. Tie prokrieviskie izmanto Krieviju lai panāktu savu, kas tāda ir Krievija, viņi saprot labāk par mums. Ukrainai Krievija ir mūžīgais ienaidnieks, nekādas brālības tur nav un nekad nav bijis, tiek izmantotas sliktas vēstures zināšanas jo PSRS visu ir paslēpusi. Tos saukļus izmanto krievs lai piesegt savas zvērības. Krievijas vēstniecība pat tualetes papīri ir noņēmusi savā ēkā, kad tur nonākuši glābtie no slikstoša kuģa Vidusjūrā krievi. Tā viņi mīla savus tautiešus.

  • Man peedeeja laikaa ir radusies sajuuta, ka konflikta gadiijumaa daugavpilieshi piesliesies latvieshiem un muusu valdiibai. Vinjiem tur slikti neiet, vinji redz, kaa klaajas separatistiem Ukrainaa un mana , ka latvieshi ir gatavi aizstaaveet savu teritoriju.

   • Es arī uz to patiešām ceru…Tāpat es joprojām ceru, ka 9. maija svinēšana tomēr vairāk ir kritušo pieminēšana, bet ne nostaļģija pēc PSRS..

Draugiem Facebook Twitter Google+