Pasečņikam rezultativitātes rekords, “Herbalife” dramatisks zaudējums Barselonā 0

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks svētdien iemeta 18 punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, sasniedzot savu rezultativitātes rekordu šajā turnīrā, taču viņa pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife” dramatiskā spēlē viesos ar 78:79 (19:23, 20:22, 20:11, 19:23) zaudēja spēcīgajai Barselonas “Lassa” komandai.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Pasečņiks aizvadīja teicamu spēli, jo 24 minūtes un 15 sekundēs trāpīja septiņus no 12 divpunktu metieniem un vienīgo tālmetienu, bet no soda metienu līnijas iemeta vienu no trīs raidījumiem, kļūstot par “Herbalife” rezultatīvāko spēlētāju.

Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, kā arī izprovocēja četrus pretinieku pārkāpumus, tiekot pie 19 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija labākais rādītājs šajā spēlē.

“Herbalife” pēc pirmā puslaika zaudēja ar 39:45, taču trešajā ceturtdaļā pārņēma iniciatīvu un pirms pēdējām desmit minūtēm bija vadībā ar 59:56. Spēles izskaņa bija ļoti saspringta, kurā nedaudz veiksmīgāki bija laukuma saimnieki.

ULEB Eirolīgā spēlējošās “Lassa” rindās 16 punktus guva Strats Perperoglu.

Pasečņika līdzšinējais karjeras rekords Spānijas čempionātā bija 12 punkti, ko viņš guva novembra sākumā. Savukārt sportista līdzšinējais efektivitātes punktu rekords bija 17.

LETA jau ziņoja, ka citā sestdien ACB līgā aizvadītajā spēlē latvietis Rolands Šmits guva piecus punktus, tomēr viņa pārstāvētā Fuenlavradas “Montakit” komanda viesos ar 76:92 (12:23, 20:24, 19:24, 25:21) piekāpās Eiropas līmeņa grandam Madrides “Real”.

Šmits laukumā pavadīja 23 minūtes un 48 sekundi, kuru laikā iemeta divus no sešiem divpunktniekiem un vienu no diviem “sodiņiem”, bet visi trīs viņa izpildītie tālmetieni lidoja garām.

Tāpat Šmits atzīmējās ar sešām atlēkušajām bumbām un trim piezīmēm, dueli noslēdzot ar -1 efektivitātes punktu.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 23 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm bija slovēnis Luka Dončičs.

“Herbalife” ar piecām uzvarām 11 spēlēs ieņem devīto vietu kopvērtējuma tabulā, bet “Montakit” ar trim panākumiem 11 cīņās atrodama priekšpēdējā vietā 17 komandu vidū.

Turnīra līdere ar deviņām uzvarām desmit spēlēs ir Madrides “Real” komanda, kas pašlaik atrodama arī ULEB Eirolīgas otrajā vietā kopvērtējumā, bet “Lassa” ir tikusi pie astoņiem panākumiem desmit mačos un ieņem otro pozīciju.