×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Paševica disciplinārlietas ierosināšanu uzskata par nepamatotu

Foto - LETAFoto - LETA

Labklājības ministrijas (LM) ierosinātā disciplinārlieta ir nepamatota, uzskata atstādinātā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica. Paševica aģentūrai LETA sacīja, ka, pieņemot plānotus lēmumus, deficīts NVA atalgojuma fondā šogad neveidotos.

Atalgojuma fonds netika plānots pārsniedzot maksimāli pieļaujamo apmēru, līdz ar to nevarētu veidoties situācija, ka algu izmaksai šogad pietrūktu 188 000 latu, kā to iepriekš norādīja LM.

Viņa arī pastāstīja, ka, veicot algu izlīdzinājumu NVA darbiniekiem ar 1.februāri, 145 darbiniekiem algas tiktu palielinātas, bet 107 – samazinātas. Turklāt algas tiktu samazinātas galvenokārt vadītājiem, bet algu palielinājums attiektos uz aģentiem, visvairāk uz tiem, kas patlaban saņem algu ap 300 latiem. Savukārt labklājības ministre Ilze Viņķele (V) iepriekš žurnālistiem stāstīja, ka 350 NVA darbiniekiem šogad bijis plānots veikt algu samazinājumu 20-200 latu apmērā un, savukārt algu pieaugums bija plānots 15 darbiniekiem.

Jautājums par algu izlīdzinājumu tika pārrunāts gan ar NVA darbiniekiem, gan arodbiedrību un par to bija panākta vienošanās, norādīja Paševica.

Taujāta par iespējams tikt atjaunotai amatā pēc disciplinārlietas, Paševica atbildēja, ka skatās uz lietām pietiekami objektīvi, lai saprastu, ka lēmums acīmredzot jau ir pieņemts, un tas, visticamāk, nebūs viņai labvēlīgs.

Paševica arī pieļauj, ka nākotnē NVA paredzēts reorganizēt un pievienot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, pret to viņa iebildusi, jo neuzskata, ka šīm institūcijām ir kopīgas funkcijas.

Šodien atstādinātā NVA direktore plāno iesniegt savu paskaidrojumu disciplinārlietas izmeklētājiem.

Jau ziņots, ka Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica atstādināta no amata, jo aģentūras algu fondā šogad varētu veidoties deficīts 188 000 latu apmērā.

Kā ziņots, Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs šonedēļ iesniedzis atlūgumu un darbu ministrijā vēloties pārtraukt ar 26.janvāri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+