Uncategorized

Paševicu atbrīvo no NVA direktores amata 0

Uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku atstādinātā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica atbrīvota no amata, paredz šodien valdības apstiprinātais rīkojuma projekts.

Disciplinārlietā ir secināts, ka Paševica ir izdarījusi tiesību normu pārkāpumu, 2012.gada atalgojuma fondā uzņemoties budžeta saistības, kas par 134 455 latiem pārsniedz noteiktos saistību maksimāli pieļaujamos apjomus, tādējādi ar nodomu ir izdarījusi disciplinārpārkāpumu – nekvalitatīva amatu pienākumu pildīšana, tajā skaitā tiesību aktiem neatbilstoša rīcība ar finanšu līdzekļiem -, kā rezultātā valsts interesēm nodarīts būtisks kaitējums.

Izmeklējot lietu, secināts, ka NVA 2012.gada budžets atalgojuma fondā ir saplānots, tajā ietverot būtisku iztrūkumu, kas turklāt nav radies kādu ārkārtēju vai neparedzamu apstākļu sakritības dēļ, bet gan nekvalitatīva NVA administratīvā darba vadīšanas, finanšu disciplīnas neievērošanas un ar pieejamiem finanšu resursiem nesabalansētas personālvadības politikas īstenošanas dēļ.

Disciplinārlietas atzinumā norādīts, ka Paševicai atbilstoši kompetencei bija pienākums kvalitatīvi plānot budžetu un, konstatējot iztrūkumu jau plānošanas periodā, bija pienākums veikt aktīvas darbības tā novēršanai, attiecīgi par to informējot Labklājības ministriju (LM) un saskaņojot pasākumu plānu iztrūkuma novēršanai. Savukārt, vērtējot izdarītā disciplinārpārkāpuma smagumu un tā izdarīšanas rezultātā radītās sekas, nevar neņemt vērā apstākļus, kādos LM konstatēja šo pārkāpumu, – budžeta plānošanas periodā no NVA netika saņemta informācija par iztrūkumu (tā iestāšanās riskiem), teikts atzinumā.

“NVA ilgstošā nekvalitatīvā darbība saistībā ar atalgojuma finansējuma plānošanu 2010., 2011. un 2012.gadam, kā arī cēloņsakarīgi saistītā, neatbilstoši pieejamiem budžeta līdzekļiem īstenotā personālvadības politika ir tiešā veidā ietekmējusi iztrūkuma rašanos 2012.gada atalgojuma fondā,” norādīts disciplinārlietas atzinumā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš sacīja Paševica, viņa plāno disciplinārlietas rezultātus apstrīdēt tiesā, jo, pēc viņas domām, lieta nav pamatota un objektīva un esot balstīta uz indikatīviem aprēķiniem. Pēc pašas Paševicas veiktajiem aprēķiniem, algu fondā iztrūkums neveidojās.

Kā ziņots, tiesībsargs Juris Jansons ir ierosinājis pārbaudes lietu par Paševicas atstādināšanu uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku.

Disciplinārlieta tika ierosināta 11.janvārī, un sākotnēji to bija plānots pabeigt mēneša laikā, taču vēlāk to pagarināja vēl uz mēnesi. Paševica atstādināta no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku, un NVA tiek veikts audits, jo, LM ieskatā, šogad aģentūras algu fondā varētu veidoties deficīts 188 000 latu apmērā.

Tāpat LM pieņēmusi lēmumu nepietiekamā finansējuma dēļ no aprīļa atbrīvot no amata 36 NVA darbiniekus – 12 pārvaldes darbiniekus un 24 cilvēkus no NVA filiālēm.

Savukārt atstādinātā NVA direktore, veicot aprēķinus, secinājusi, ka iztrūkums NVA 2012.gada plānotajā atlīdzības fondā neveidojas, bet, tieši otrādi, veidojas atlikums, tāpēc viņa uzskata, ka ierosinātā disciplinārlieta ir nepamatota, un aicina LM pieņemt lēmumu par disciplinārlietas izbeigšanu.

Paševica uzsver, ka LM sniegtā informācija par 36 amata vietu likvidēšanu NVA, lai novērstu iztrūkumu iestādes budžetā 130 000 latu apmērā, ir “klaji maldinoša un liecina par LM amatpersonu labas pārvaldības principu neievērošanu”.

NVA direktores pienākumus patlaban pilda līdzšinējā direktores vietniece Vivita Pūliņa.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
6 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
4 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
5 stundas